fbpx

Dün gerçekleşen sert düşüşün ardından yüklü miktar stabilcoin üretildi! Yükseliş hazırlıkları mı yapılıyor?

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance'dan 1 Milyon Dolarlık Yarışma

Piyasa değerindeki artış ve dolaşımdaki stabilcoin arzı, piyasa yatırımcılarının düşüş ve yükseliş dönemlerinde nasıl anladıklarını yardımcı olacak iyi bir gösterge olarak karşımıza çıkar.

Analistler ve yatırımcılar, Bitcoin (BTC) ve Altcoin fiyatlarındaki olası bir artışa karşı koymak için Tether (USDT) arzındaki yükselişi yakından takip ediyorlar.

USDT’nin dolaşımdaki arzı. 

Aktarılan veriler, stablecoin pazarında büyük bir dönüşüme işaret ediyor. Yeni USDT arzı azalırken, USD Coin (USDC) gibi rakiplerin arzı geçen hafta artmaya devam ediyor.

Borsalara aktarılan stabilcoin miktarı ve borsaların rezervleri incelendiğinde borsalara aktarılan USDC sayısının arttığı, borsalarda bulunan USDT rezervlerinin azaldığı görülmektedir.

USDC’nin dolaşımdaki arzı. 

Tether arzındaki artış tarihsel olarak büyük piyasa hareketlerinin arkasındaki itici güç olduğu için bu önemlidir. Bununla birlikte, tokenin karşılaştığı yasal zorluklar, yatırımcıları USDT’den uzaklaştırmış olabilir.

Borsalardaki tüm stablecoin rezervleri. 

Yukarıdaki grafiğin gösterdiği gibi, dolaşımdaki stablecoin arzı, 2021’in ilk beş ayında istikrarlı bir şekilde artıyor. Ancak bu artış, Haziran başında başlayan piyasa genelindeki düşüşle birlikte yavaşlamaya başladı. Bu durum ne kadar olumsuz olsa da, Yatırımcılar yakın dönemde borsalara yüklü miktarlarda stablecoin girişinin olmasını bekliyor.

Stablecoin’leri borsalara aktarılan işlem sayısı.

Borsalara aktarılan stablecoin sayısı da bu süreçte Ekim 2020’den bu yana görülen en düşük sayıya geriledi. Kripto “Aşırı korku” bölgesinde yer alan Korku & Hırs Endeksi, hem bireysel hem de kurumsal yatırımcılar arasında talep eksikliğini de ortaya koyuyor. Bu durum yatırımcıların piyasadan korktuğunu söylese de, Bitcoin uzmanları yatırım şirketlerinin bu dönemde yüklü miktarlarda yatırım aldığını biliyor.

Kripto paralar korku ve açgözlülük endeksi. 

Stablecoin transferleri yeniden yükselişte

Borsalara aktarılan stabilcoin sayısı Haziran ayında azalırken, BTC 33.000 doların altına düştüğü ve yatırımcıların dip seviyesinden Bitcoin satın almayı düşünmeye başlamasıyla bu eğilim 21 Haziran’da sona ermiş olabilir. Twitter’dan alınan Bitcoin hastag verilerine göre Bitcoin’de düşüşün bittiği belirtiliyor. Birçok uzman dün geceki bitcoin düşüşünün son olduğunu ve Bitcoin’in yeni hareketinin 40 bin dolar seviyesi olacağını belitiyor.

Verilere göre, 21 Haziran’da üretilen USDC sayısında da bir artış tespit edildi.

76.672.444 #USDC (76.672.444 USD) USDC üretildi.

Borsalara aktarılan stabil kripto para sayısındaki artış, yatırımcıların genellikle stabil kripto para birimleri satın alması nedeniyle yükseliş göstergesi olarak görülüyor.

Yeni oluşturulan stablecoin’ler.

Bitcoin (BTC) fiyatı an itibariyle$ 34,101.00dolar seviyelerinde alıcı buluyor.

Dün gerçekleşen sert düşüşün ardından yüklü miktar stabilcoin üretildi! Yükseliş hazırlıkları mı yapılıyor? yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!