DOHOL, ISMEN, INDES, KOZAA, KRDMD, SISE, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne tepki alımlarıyla başlayan BIST-100 endeksi yurtdışı piyasalara paralel olarak günü %1.29 artışla, 1,492 puandan İşlem hacmi 25.8 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 73 hisse değer kazandı, 26 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.19 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise pozitif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Küresel hisse piyasalarında geçen haftaki düşüşün ardından, bu haftaya pozitif bir başlangıç yapıldı. Tüm dünyada PMI imalat endeksi verileri açıklanırken, veriler genel olarak piyasaları destekleyici şekilde gerçekleşti denebilir. Öte yandan yine ABD’de başkan Biden’ın mali teşvik paketi görüşmeleri sürüyor, son görüşmenin verimli geçtiği belirtiliyor. ABD’de Reddit platformunda birkaç hisse senedi ile başlayan gümüşle devam eden spekülasyon ise sönümlenmişe benziyor. Bu haftanın devamında şirket bilançoları fiyatlamalar üzerinde biraz daha ağır basabilir. Nitekim Pfizer, ExxonMobil, Amazon, Alphabet gibi şirketlerin finansallarını bugün açıklaması bekleniyor. İçeride ise bir önceki aya göre yüksek gelen İTO enflasyon raporu sonrasında yarınki enflasyon verisi takip edilecektir. Ayrıca şirket bilançoları da devam ediyor, bugün Akbank finansalları bekleniyor.

BIST-100 endeksinin güne pozitif açılış yapmasını bekliyoruz. 1,500 seviyesini direnç olarak izlemeye devam ederken 1,525-1,550 diğer direnç seviyeleri olarak izlenebilir. 1,460-1,430 ise destek seviyeleridir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne pozitif açılış yapmasını bekliyoruz. 1,500 seviyesini direnç olarak izlemeye devam ederken 1,525-1,550 diğer direnç seviyeleri olarak izlenebilir.
 1,460-1,430 ise destek seviyeleridir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından yukarı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.600 – 1.612 ve 1.620 seviyeleri direnç olarak izlenebilir. Yukarı yönlü hareketin devamı için 1.620 üzerinde kalıcılık sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.
 Olası aşağı yönlü hareketlerde ise 1.590 ve 1.570 seviyelerini kısa vadede ilk destek seviyeleri olarak izliyoruz.

DOHOL, ISMEN, INDES, KOZAA, KRDMD, SISE, VESTL

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 2022021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (2.02.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

DOHOL, ISMEN, INDES, KOZAA, KRDMD, SISE, VESTL Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*