fbpx

Dogecoin Milyoneri 150 Bin Doları 1 Günde Kaybetti Ancak Umutlu!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
dogecoin

33 yaşındaki Glauber Contessoto, birikimlerini Dogecoin (DOGE)’e yatırıp milyoner olarak haberlere konu olmuştu. Contessoto’nun gündem olduğu sırada kripto para piyasasında boğalar hakimdi. Yaptığı yatırımların toplam net değeri yaklaşık 2 milyon dolardı. Lakin, piyasadaki son düşüşlerle birlikte tek bir günde 167.000 dolarlık bir kayıp yaşadı. Bunun yanı sıra portföyünün bedeli 831 bin dolara düştü. Fakat, Contessoto bunlara karşın şaşırtan bir tavır sergiliyor…

Dogecoin milyoneri, bir günde 167.000 dolardan fazla kayıp yaşadı

HisseBank.com olarak daha evvel de aktardığımız üzere Contessoto, Dogecoin’e yatırım yaparak milyoner olduktan sonra birdenbire dünya çapında ün kazandı. Contessoto, hayat uzunluğu biriktirdiği 250.000 dolarlık birinci yatırımını kullanarak Dogecoin’in bedelinin yükselmesiyle varlıklı olma hayalini gerçekleştirdi.

Dogecoin DOGE

Lakin, yükselişin akabininde Dogecoin fiyatı ciddi bir dalgalanma yaşadı ve hatta şiddetli düşüşlere de tanıklık etti. Bilhassa, son birkaç gün içerisinde Çin hükümetinin kripto para birimleri üzerindeki baskısına yönelik pek çok haberin dolaşmaya başlamasıyla tüm kripto para piyasası kırmızıya döndü. Yatırımcılar panikledikçe BTC, ETH, BNB ve DOGE gibi birçok kripto para birimi anında satış gördü.

Dogecoin Milyoneri, DOGE’dan hala umutlu!

Piyasaya hâkim olan bu satış dalgasıyla, Contessoto’nun sadece Dogecoin’den oluşan portföyü ciddi anlamda zarara uğradı. Elindeki varlıklar, yalnızca bir günde 150.000 dolardan fazla düştü ve portföyünde yalnızca ~850 bin dolar kaldı. Ancak tüm bunlara rağmen Dogecoin Milyoneri Glauber Contessoto, DOGE’a karşı olumlu bir tavır sergilemeye devam ediyor. Yatırımcı, şöyle söyledi:

“Düne kadar milyonerdim. Bitcoin ve Ethereum da son fiyat hareketlerinden etkilenmeseydi endişelenirdim. Bu Dogecoin yatırımını yaptığımda en az bir yıl elimde tutmayı planlamıştım. Eninde sonunda milyoner olacağımı bildiğim için birikimlerimi yatırdım”

Şu anda bir Dogecoin milyoneri olmasa da Contessoto, kripto para biriminin geleceği konusunda optimistliğini koruyor. Coin’in fiyatı her düştüğünde daha fazla DOGE aldığını belirtiyor. DOGE 0.2 doların altına düştüğünde bile satmayı reddettiğini söylüyor. Contessoto’nun planları da değişmiş görünüyor. Yatırımcı, Dogecoin’i bir yıldan daha uzun süre tutmaya karar verdi ve “kısa vadede ne olursa olsun önemli değil” dedi. Lakin söylediklerine nazaran portföyü 10 milyon dolara ulaştığında Dogecoin’lerinin %10’unu satacak, geri kalanı ise yatırım olacak kalacak.

Hisse Bank olarak kendisinin bir yatırım stratejisi olduğunu hatırlatır, yatırımlarınızı stratejinize uygun yapmanızı tavsiye ederiz yoksa Bitcoin 13 bin dolara çıktıktan sonra 3 bin dolara da düştü, ardından 65 bin dolara da çıktı. Önemli olan sizlerin nasıl bir psikolojide işlemler yaptığınız ve kendi stratejinizi ne kadar süre koruyacağınızdır.

Dogecoin Milyoneri 150 Bin Doları 1 Günde Kaybetti Ancak Umutlu! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!