fbpx

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse-onerileri-9.jpg
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

THYAO; THY yolcu trafiği Kasım ayında geçen yıla göre %65 daraldı / nötr

Tavsiye SAT
Fiyat/Hisse TRY12.21
Hedef Fiyat/Hisse TRY10.32
Getiri Potansiyeli -15%

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

 THY yolcu trafiği Kasım ayında geçen yıla kıyasla %65 daralma gösterdi (yurtiçi %56, yurtdışı %72 daralma). Doluluk oranı ise geçen yıla kıyasla 20,2 puan gerileme gösterdi (yurtiçi 16,2 puan gerileme, yurtdışı 21,3 puan gerileme). THY’nin toplam yolcu trafiği 3Ç20’de geçen yıla kıyasla %67 daralma gösterirken, doluluk oranı 3Ç19’a kıyasla 16,0 puan azalmıştı. Kasım ayı verilerine bakıldığında henüz geçen yıla kıyasla toparlanma olmadığını söyleyebiliriz. Pandeminin uçuşlar üzerindeki etkisinin sürmesi ve söz konusu zayıflığın aylık havalimanları verisinde de görülmüş olması nedeniyle Kasım verilerinin hisse performansına etkisini nötr olarak değerlendiriyoruz. Kısa vadede vaka sayıları ve aşı çalışmalarına dair haberler hisse üzerinde etkili olmaya devam edecektir.

 THY Kasım ayında 2019’un %40’ı kadar uçulan-koltuk-km (AKK) üretti; bu göstergede önceki aylara göre sınırlı iyileşme eğilimi dikkat çekmektedir. (Ekim: %38, Eylül: %35, Ağustos: %34).

 Ocak-Kasım döneminde ise yolcu trafiği geçen yıla kıyasla %62 oranında azaldı; yurtiçi segmentte %54,2, yurtdışı segmentte ise %67,7 daralma görüldü.

 İlk 9 aylık dönemde THY yurtiçi tarafta pazar payı kaybederken, yurtdışı yolcu trafiğinde pazar payı kazanmıştır. Eylül 2020 itibariyle yurtiçi ve yurtdışı pazar payları sırasıyla %57 ve %47 düzeyindedir (Aralık 2019 itibariyle %61 ve %40).

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (11.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!