fbpx

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

SAHOL & CRFSA; Sabancı Holding 40 bin adet CRFSA payını sattı / sınırlı negatif

SAHOL:
Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY10.60
Hedef Fiyat/Hisse TRY11.20
Getiri Potansiyeli 6%

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

CRFSA:
Tavsiye Değerlenmemiş
Fiyat/Hisse TRY90.00
Hedef Fiyat/Hisse n.a
Getiri Potansiyeli n.a

 Sabancı Holding, 18.12.2020 tarihinde Borsa İstanbul’da 89,50 TL – 97,00 TL fiyat aralığından toplam 40.000 adet CarrefourSA paylarının satış işlemini gerçekleştirdi. Bu işlemle birlikte CarrefourSA sermayesindeki payı %59,04 oldu. Bu tarih itibarıyla satışa konu edilmesi planlanan toplam 2.500.000 TL nominal değerli CarrefourSA paylarının 2.446.250 TL nominal değerli kısmı Şirket portföyünde kaldı. Önümüzdeki dönemde satılması planlanan yüklü miktarda pay olması dolayısıyla CRFSA üzerinde kısa vadede kısmi baskı görülebilir. Uzun vadede ise Carrefoursa’nın işlem görmeye devam etmesini, SAHOL paylarının varlıklarının değerlemesi ve öngörülebilirliği açısından olumlu değerlendiriyoruz.

 Borsa İstanbul’un 17.09.2020 tarihli duyurusunda, fiili dolaşım oranı %5’in altında olan şirketlerin paylarının 01.01.2021 tarihinden itibaren Piyasa Öncesi İşlem Platformu’na alınabileceği uyarısında bulunulmuştu.

 Sabancı Holding 9 Aralık 2020 tarihli açıklamasında CarrefourSA paylarının fiili dolaşım oranının %5’e yükseltilmesi amacıyla, Holding’in portföyünde yer alan CarrefourSA paylarından 2.500.000 TL nominal değerli kısmının Merkezi Kayıt Kuruluşu nezdinde borsada işlem gören niteliğe dönüştürülmesi ve sonrasında bu payların tamamının veya bir kısmının ikincil piyasada ve/veya borsa dışında üçüncü kişilere satılmasına karar verdiğini duyurmuştu.

 Carrefoursa’nın (CRFSA) fiili dolaşım oranı %3,4 düzeyindedir.

TCELL; Turkcell 90 milyon USD tutarında uzun vadeli kredi sözleşmesi imzaladı / sınırlı olumlu

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY16.08
Hedef Fiyat/Hisse TRY17.50
Getiri Potansiyeli 9%

 Turkcell, Ericsson AB ve Ericsson Telekomünikasyon A.Ş.’den tedarik etmekte olduğu ürün ve servislerin finansmanı amacıyla, İsveç İhracat Kredi Kuruluşu (EKN) sigortası kapsamında ING BANK N.V. ve AB Svensk Exportkredit ile her biri 10 yıl vadeli 3 dilimden oluşan toplam 90 milyon USD tutarında kredi anlaşması imzaladı. Her bir dilimin sırasıyla 15 ay kullanım süresi olup, son dilim 2024 Nisan ayına kadar kullanılabilecek. Dilimlerin geri ödemeleri yılda 2 eşit taksit halinde yapılacak olup yıllık toplam maliyetleri sabit %3,04’tür.

 Turkcell’in Eylül sonu itibariyle 9,3 milyar TL tutarında net borç pozisyonu bulunmaktadır. Net borcun FAVÖK’e oranı 0,8x ile düşük bir seviyededir.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (21.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!