fbpx

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ve Yorumları

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

EKGYO; Kasım Konut Satışları Verisi / EKGYO için sınırlı olumsuz

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY2.10
Hedef Fiyat/Hisse TRY2.28
Getiri Potansiyeli 9%

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

 TUİK Kasım ayında 112,483 adet konut satışı gerçekleştiğini açıkladı. Konut satışları bir önceki aya göre %5.9, geçen yılın aynı dönemine göre ise %18.7 gerileme kaydetti. Yıllık bazda yeni konut satışının daha sert daralmasına karşılık aylık bazda ise hemen hemen yatay kaldığı söylenebilir. Konut kredisi faizlerindeki artış nedeni ile ipotekli satışların geçen yılın Kasım ayına göre %44 bir önceki aya göre ise %4.4 oranında gerilediğini görüyoruz. Konut kredisi faizlerindeki yüksek seyir nedeni ile önümüzdeki aylarda da konut satışlarındaki hız kaybının sürebileceğini düşünüyoruz. Açıklanan verilerin EKGYO için sınırlı olumsuz bir etkisi olabileceğini düşünüyoruz.

SAHOL & TKNSA; Sabancı Holding 275 bin Teknosa hissesi sattı / sınırlı olumsuz

SAHOL:
Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY10.56
Hedef Fiyat/Hisse TRY11.20
Getiri Potansiyeli 6%

TKNSA:
Tavsiye Değerlenmemiş
Fiyat/Hisse TRY12.68
Hedef Fiyat/Hisse n.a
Getiri Potansiyeli n.a

 Sabancı Holding, 15 Aralık 2020 tarihinde 12,67 TL – 13,06 TL aralığından 275.000 adet Teknosa payının satışını gerçekleştirdi. Bu işlemle birlikte Holding’in Teknosa sermayesindeki payı %60,03 oldu. 15.12.2020 tarihi itibarıyla pay satış bilgi formuna konu edilen toplam 11.310.508,61 TL nominal değerli Teknosa paylarının 11.035.508,61 TL nominal değerli kısmı Holding’in portföyünde kalmıştır. Holding’in hisse satış niyetini daha önceden açıklamış olmasına rağmen, önümüzdeki dönemde satılacak payların olması dolayısıyla haberin Teknosa hisseleri üzerinde sınırlı olumsuz etkiye neden olabileceğini düşünüyoruz. Bununla birlikte Teknosa’nın sermaye artırımı ile birlikte sermaye yapısının güçlenmesi uzun vadede hisseye destek olabilir.

 Hatırlanacağı gibi Sabancı Holding 26 Kasım 2020 tarihinde %60,28’ine sahip olduğu bağlı ortaklığı Teknosa’nın %10,28’lik kısmının (11.310.508,61 TL nominal değerli pay) tamamının ya da bir kısmının, Teknosa’nın yönetim hakimiyetini kaybetmeyecek şekilde, ikincil piyasada ve bu piyasada oluşacak fiyattan satılmasına karar vermişti. Teknosa paylarının satışından elde edilecek gelir, Teknosa’nın gerçekleştirmeyi planladığı sermaye artırımında yeni pay alma haklarının kullanımından doğacak sermaye koyma borcunun ödenmesinde kullanılacak.

 Teknosa Yönetim Kurulu, 23 Kasım 2020 tarihli toplantısında Şirket’in TTK’nın 376’ncı maddesi kapsamından çıkarılması ve gelecekte yeni fırsatları değerlendirebilmesine imkan tanıyan güçlü bir finansal yapıya kavuşturulması amaçlarıyla; çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak üzere artırılmasına yönelik çalışmalara başlanmasına, bedelli sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların miktarının ve yeni pay alma hakkı kullanım fiyatının, Şirket’in 2020 yılı hesap dönemine ait finansal sonuçlarının kesinleşmesinin ardından belirlenmesine karar vermişti.  Eylül sonu itibariyle Sabancı Holding’in solo bazda 1,8 milyar TL net nakit pozisyonu bulunmaktadır.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (16.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!