fbpx

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

PETKM; 57,4 milyon TL vergi aslı ve 86,1 milyon TL vergi ziyaı cezası kaldırıldı / sınırlı olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY5.12
Hedef Fiyat/Hisse TRY6.50
Getiri Potansiyeli 27%

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayın

 Petkim, Vergi İdaresi tarafından 2014 yılında PyGas kullanımına ilişkin olarak yapılan bir inceleme üzerine tebliğ edilen 66 milyon TL Özel Tüketim Vergisi (ÖTV) ve 99 milyon TL vergi ziyaı cezası ile ilgili olarak İzmir 3. Vergi Mahkemesi tarafından görülmekte olan 57,4 milyon TL vergi aslı ve 86,1 milyon TL vergi ziyaı cezası tutarındaki kısmına ilişkin 16 davanın Şirket lehine kabulüne ve dava konusu cezalı tarhiyatın kaldırılmasına karar verildiğini açıkladı. Şirket 5 Ocak 2021 tarihinde aynı konuyla ilgili olarak 3 davanın Şirket lehine sonuçlandığını, 8,6 milyon TL vergi aslı ve 12,9 milyon TL vergi ziyaı cezası kaldırıldığını duyurmuştu. Vergi İdaresi’nin söz konusu karar aleyhine istinaf yoluna başvurma hakkı bulunuyor. Vergi cezasının kaldırılması haberi yatırımcılar tarafından olumlu değerlendirilebilir. Bununla birlikte önceki açıklamalarda belirtildiği gibi davanın finansal açıdan risk yaratması beklenmediği için hisse üzerindeki etkinin sınırlı olabileceğini düşünüyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (25.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!