Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

EKGYO; Emlak Konut TOKİ’den arsa satın aldı / sınırlı olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY2.17
Hedef Fiyat/Hisse TRY2.28
Getiri Potansiyeli 5%

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

 Emlak Konut GYO, TOKİ’den İstanbul Kartal’da bulunan toplam yüzölçümü yaklaşık 143 bin m2 olan 14 adet gayrimenkulü 457 milyon TL bedel ile satın aldığını açıkladı. Şirketin Eylül bilançosunda yer alan arsaların toplam tutarı 3.96 milyar TL idi. Yeni alınan bu arsaların orta-uzun dönemde Emlak Konut GYO’nun iş hacmine olumlu katkı yapabileceğini düşünüyoruz. Haberin hisse fiyatı üzerine sınırlı olumlu etkisi olabileceği görüşündeyiz.

TUPRS; İzmir Rafinerisi’nde bakım çalışması nedeniyle üretime ara verildi / nötr

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY92.75
Hedef Fiyat/Hisse TRY110.00
Getiri Potansiyeli 19%

 Tüpraş, İzmir Rafinerisi’nde yapılacak bakım ve iyileştirme çalışmaları nedeni ile söz konusu rafineride üretimin geçici süre kademeli olarak durdurulacağını duyurdu. Şirket 2020 kapasite kullanım oranı beklentisini %95-100 seviyesinden 1Ç20 sonuçları sonrasında %80-85, 3Ç20 sonuçları sonrasında ise %75-80 seviyesine indirmişti. Şirket’in kapasite kullanım oranı yılın ilk 9 aylık döneminde %80,9 seviyesinde gerçekleşti. İzmir Rafinerisi, toplam ham petrol işleme kapasitesinin %40’ını sağlamaktadır. Duruş nedeniyle üretimde ayda yaklaşık 250 bin ton azalma öngörülürken, söz konusu azalış mevcut stoklar ve diğer rafinerilerdeki üretim ile karşılanabileceği için satışlar üzerinde duruş kaynaklı bir etki oluşması beklenmiyor. Haberin hisse üzerinde önemli bir etkiye neden olmasını beklemiyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (3.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*