Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

hisse önerileri

hisse onerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

TOASO; Belirli parçaların teklifi için FCA (Fiat Chrysler Automobiles) ile çalışmak üzere anlaşıldı / hafif pozitif

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY29.14
Hedef Fiyat/Hisse TRY29.00
Getiri Potansiyeli 0%

 Dünya Gazetesinde yer alan habere göre Tofaş CEO’su Cengiz Eroldu, Türkiye’deki tedarikçilerin sağladığı yüksek kalitenin, dünyanın birçok noktasında üretim tesisleri bulunan FCA’nın farklı modellerinde de kullanılması için girişimlerde bulunduklarını ve FCA’nın farklı fabrikalarında kullanılacak parçaların Türk tedarikçilerinden satın alınmasına yönelik; teknik değerlendirme ve teklif çalışmalarının yapılması için anlaşma sağlandığını duyurdu. Şirket açısından ihracat rakamına destek olacağını düşündüğümüz bu haberin hisse performansına hafif pozitif bir etki yapacağını düşünüyoruz.

THYAO; THY yeni bir hava kargo şirketi kurulmasına karar verdi / sınırlı olumlu

Tavsiye SAT
Fiyat/Hisse TRY11.93
Hedef Fiyat/Hisse TRY10.32
Getiri Potansiyeli -13%

 THY Yönetim Kurulu, Turkish Cargo’nun rekabet avantajından en üst düzeyde yararlanarak sektörün en önemli oyuncuları arasındaki yerinin sağlamlaştırılması ve gelecekte potansiyel stratejik yurtdışı ortaklıklar için de ayrı bir platform oluşturulması amacıyla %100 Türk Hava Yolları iştiraki olan bir hava kargo şirketinin kurulmasına karar verdi. Pandemi döneminde kargo işinin öneminin artmasıyla beraber Şirket’in bu segmentten sağladığı gelirde de belirgin bir artış görülmüştür. Gelir üretiminde önemi artan alana odaklanılması ve potansiyel yurtdışı ortaklık beklentisi ile birlikte haberin hisse üzerinde sınırlı olumlu bir etkiye neden olabileceğini düşünüyoruz.

 THY, Turkish Cargo markası ile dünyanın 127 ülkesinde hava kargo taşıma faaliyeti göstermektedir. THY’ye ait 365 uçaklık (yolcu ve kargo uçağı) filosuyla hareket eden Turkish Cargo, dünya genelinde, 95’i direkt kargo noktası olan 320’den fazla destinasyona hava kargo hizmeti sağlamaktadır.

 Kargo gelirlerinin toplam satışlar içindeki payı 2019 yılının ilk 9 aylık döneminde %10 iken, 2020 yılının aynı döneminde %39’a yükselmiştir.

ISCTR; ICBC ile 3 yıl vadeli 250 milyon $ tutarında kredi anlaşması imzaladı / hafif olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY6.80
Hedef Fiyat/Hisse TRY6.74
Getiri Potansiyeli -1%

 İşbankası ICBC ile 3 yıl vadeli 250 milyon $ tutarında kredi anlaşması imzaladı. Rakam İşbankası ölçeğine göre küçük olmakla birlikte fonlama kompozisyonu çeşitliliğini artıracak olması nedeni ile sınırlı bir olumlu etkisi olabileceğini düşünüyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (30.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*