Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri

günlük hisse önerileri

hisse onerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

SAHOL; Teknosa’nın %10,28’ini temsil eden kısmını satmaya karar verdi / sınırlı olumsuz

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY10.18
Hedef Fiyat/Hisse TRY11.20
Getiri Potansiyeli 10%

 Sabancı Holding, %60,28’ine sahip olduğu bağlı ortaklığı Teknosa’nın %10,28’lik kısmının (11.310.508,61 TL nominal değerli pay) tamamının ya da bir kısmının, Teknosa’nın yönetim hakimiyetini kaybetmeyecek şekilde, ikincil piyasada ve bu piyasada oluşacak fiyattan satılmasına karar verdi. Borsada işlem gören nitelikte olmayan Teknosa paylarının borsada işlem gören niteliğe dönüştürülebilmesi için 25.11.2020 tarihi itibarıyla Kurul onayına başvuruldu. Teknosa paylarının satışından elde edilecek gelir, Teknosa’nın gerçekleştirmeyi planladığı sermaye artırımında yeni pay alma haklarının kullanımından doğacak sermaye koyma borcunun ödenmesinde kullanılacak. Sabancı Holding’in TKNSA hisselerinde satış yapma kararı dolayısıyla hisse arzının artması nedeniyle TKNSA hisseleri üzerinde kısmi baskı oluşabileceğini tahmin ediyoruz. Bununla birlikte Teknosa’nın sermaye artırımı ile birlikte sermaye yapısının güçlenmesi uzun vadede hisseye destek olabilir.

 Teknosa Yöetim Kurulu, Şirket’in TTK’nın 376’ncı maddesi kapsamından çıkarılması ve gelecekte yeni fırsatları değerlendirebilmesine imkan tanıyan güçlü bir finansal yapıya kavuşturulması amaçlarıyla; çıkarılmış sermayesinin tamamı nakden karşılanmak üzere artırılmasına yönelik çalışmalara başlanmasına, bedelli sermaye artırımı nedeniyle ihraç edilecek payların miktarının ve yeni pay alma hakkı kullanım fiyatının, Şirket’in 2020 yılı hesap dönemine ait finansal sonuçlarının kesinleşmesinin ardından belirlenmesine karar verdi.

 Eylül sonu itibariyle Sabancı Holding’in solo bazda 1,8 milyar TL net nakit pozisyonu bulunmaktadır.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (26.11.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Deniz Yatırım’dan Yüksek Potansiyelli Hisse Önerileri ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*