fbpx

Deniz Yatırım’dan Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

GARAN; 4Ç20 Finansalları Değerlendirmesi

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY9.39
Hedef Fiyat/Hisse TRY13.50
Getiri Potansiyeli 44%

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayın

 Garanti Bankası 4Ç20 konsolide olmayan finansallarında 1,111 milyon TL net kar açıkladı. Bankanın karı bir önceki döneme göre %41 geçen yılın aynı dönemine göre ise %9 gerilerken dönemsel özsermaye karlılığı %7.3 olarak gerçekleşti. Açıklanan net kar bizim 1,591 milyon TL’lik (konsensüs: 1,250 milyon TL) beklentimizin altında gerçekleşti. Garanti Bankası ayrıca 4Ç20’de 320 milyon TL tutarında ihtiyari karşılık ayırmış ve ihtiyari karşılık toplamı 4.65 milyar TL’ye yükselmiştir. Bu dönem ayrılan serbest karşılığı biz kar tahmin modelimizde öngörmediğimiz için açıklanan kar raamı bu dönemde beklentimizin altında gerçekleşmiştir. 2020 tüm yıl kar rakamı ise yıllık bazda %1.3 artış ile 6,238 milyon TL olarak gerçekleşirken, özsermaye karlılığı ise %10.8 olmuştur.

 Garanti Bankası için önerimizi AL önerimizi ve 13.50 TL olan hisse başına hedef fiyatımızı koruyoruz. 4Ç20 kar rakamı piyasa beklentisinin hafif altında kalsa da güçlü finansal yapısı ve 0.57x F/DD ve 4.62x F/K çarpanları ile işlem gören Garanti Bankası hisselerinin önemli bir getiri sunduğu görüşündeyiz. Garanti Bankası’nın güçlü sermaye oranlarını (SYR:% 18.5 ve Çekirdek SYR:% 15.8), yüksek karşılık oranlarını (Grup 1 ve 2 krediler için sırasıyla %14.7 ve %63.4) ve 4.65 milyar TL’ye ulaşan ihtiyari karşılık miktarı ile olası riskleri önemli ölçüde karşıladığını düşünüyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (29.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Deniz Yatırım’dan Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!