fbpx

Deniz Yatırım’dan Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse-onerileri-9.jpg
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

PETKM; Etilen-nafta spread’i geçen hafta geriledi / sınırlı olumsuz

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY5.44
Hedef Fiyat/Hisse TRY6.50
Getiri Potansiyeli 19%

 Petkim tarafından paylaşılan verilere göre, etilen-nafta spread’i Mart ayının 4. haftasında haftalık bazda 25,5 USD (%3,7) azalışla 659,2 USD seviyesine geriledi. Etilen fiyatlarındaki %0,6 oranındaki azalış ile nafta fiyatındaki %3,5 oranındaki artış spread’in azalmasında etkili oldu. Hatırlanacağı gibi, spread önceki hafta haftalık bazda 68,5 USD artış göstermişti.

 Mayıs 2020’deki dip seviyesinden (287 USD) itibaren yükseliş eğiliminde olan spread’de 2020 yılının son iki ayında yükselişin hızlandığı görülmüştü (30 Ekim 2020: 361 USD, 8 Ocak 2021: 652 USD). Petrokimya endüstrisi için genel bir karlılık metriği olan nafta-etilen spread’inin yükselişi özellikle son çeyrekte Petkim’in operasyonel ve finansal sonuçlarını olumlu yönde etkiledi.

 2021 yılının başında piyasalardaki beklentilere bakıldığında, aşılamanın etkisiyle mobilitenin artması ve buna bağlı olarak nafta fiyatlarının yükselmesi sonucunda spread’in daralması endişesi yer alıyordu. Mevcut seyre bakıldığında ilk çeyrek dönemde beklentimize paralel olarak yüksek seviyelerin korunduğunu görüyoruz. Önceki hafta yaşanan yükseliş dikkate alındığında, bu hafta görülen azalışı sınırlı olumsuz olarak değerlendiriyoruz.

PETKM

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (29.03.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Deniz Yatırım’dan Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!