fbpx

Deniz Yatırım’dan Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

EKGYO; Sarıyer ihalesinde gelen teklif hakkında

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY2.10
Hedef Fiyat/Hisse TRY3.00
Getiri Potansiyeli 43%

 Emlak Konut GYO Sarıyer Ayazağa Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı işinin ihalesinde gelen en yüksek teklif; toplam gelir 3,111 milyon TL, Emlak Konut GYO payı geliri ise 1,244 milyon TL olarak açıklandı.

PETKM; Etilen-nafta spread’i geçen hafta yükseldi

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY6.24
Hedef Fiyat/Hisse TRY6.50
Getiri Potansiyeli 4%

 Petkim tarafından paylaşılan verilere göre, etilen-nafta spread’i Mart ayının 3. haftasında haftalık bazda 68,5 USD (%11,1) artışla 684,7 USD seviyesine yükseldi. Etilen fiyatlarındaki %0,6 artışa karşılık, nafta fiyatında %10,3 azalış görüldü. Spread önceki hafta ise haftalık bazda yalnızca 0,5 USD azalış ile 616,2 USD düzeyinde oluşmuştu.

 Mayıs 2020’deki dip seviyesinden (287 USD) itibaren yükseliş eğiliminde olan spread’de 2020 yılının son iki ayında yükselişin hızlandığı görülmüştü (30 Ekim 2020: 361 USD, 8 Ocak 2021: 652 USD). 2021 yılının başında piyasalardaki beklentilere bakıldığında, aşılamanın etkisiyle mobilitenin artması ve buna bağlı olarak nafta fiyatlarının yükselmesi sonucunda spread’in daralması endişesi yer alıyordu. Mevcut seyre bakıldığında ilk çeyrek dönemde beklentimize paralel olarak yüksek seviyelerin korunduğunu görüyoruz.

EKGYO, PETKM

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (22.03.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Deniz Yatırım’dan Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!