fbpx

Deniz Yatırım’dan Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

EKGYO; 4Ç20 Finansalları Değerlendirmesi / olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY2.46
Hedef Fiyat/Hisse TRY3.00
Getiri Potansiyeli 22%

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayın

 Emlak Konut GYO 4Ç20 finansallarında 271 milyon TL net kar açıkladı. Şirketin 4Ç20 kar rakamı geçen yılın aynı dönemine göre %53, bir önceki döneme göre ise %18 oranında daraldı. Net borç pozisyonu 3Ç20’ye göre 1.1 milyar TL genişleyerek 2.75 milyar TL oldu. 4Ç20 dönemindeki 1.7 milyar TL’lik arsa satıl alımının net borç pozisyonunu genişlettiğini düşünüyoruz. Arsa stoğu 5.7 milyar TL’ye ulaşırken, kar paylaşımlı projelerin tutarı 4.4 milyar TL, anahtar teslim projelerin tutarı 3.4 milyar TL ve tamamlanmış gayrimenkul stoğunun değerinin ise 1.7 milyar TL’ye ulaşmıştır. Arsa stoğunun 2.0x değeri ile ortalama 5 yıl içerisinde konuta dönüşeceği beklentisi, kar paylaşımlı ve anahtar teslim projelerin ise ortalama 2.5 yıl içerisinde şirketin gelir kalemine gireceği ve %20 sermaye maliyeti hesabı ile Emlak Konut GYO için 11.5 milyar TL seviyesinde Hedef Net Aktif Değer ve hisse başına 3.00 TL hedef fiyat belirledik (önceki: 2.28 TL).

 Özellikle İstanbul’da projeleri bulunan şirketin, her ne kadar ön satış miktarının 2021 yılında 2020 yılına göre daha yavaş seyredebileceğini düşünsek de, i) artan konut fiyatları, ii) konut stoğunun belirgin bir şekilde azalmış olması, iii) deprem endişelerinin konut tercihlerinin belirliyor olması ve iv) yılın ikinci yarısı/son çeyreğinden itibaren faizlerin gerileme eğiliminde olabileceği beklentisi ile Emlak Konut GYO’nun BIST-100 hisselerine göre daha belirgin bir hikayesi olduğunu düşünüyoruz. Bu nedenle de AL olan önerimizi devam ettiriyoruz.

PETKM; Etilen-nafta spread’i geçen hafta yükseldi / sınırlı olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY6.02
Hedef Fiyat/Hisse TRY6.50
Getiri Potansiyeli 8%

 Petkim tarafından paylaşılan verilere göre, etilen-nafta spread’i Mart ayının 1. haftasında haftalık bazda 32,5 USD (%5,6) artışla 616,7 USD seviyesine yükseldi. Etilen fiyatlarındaki %4,1 artışa karşılık, nafta fiyatında %2,7 artış görüldü. Hatırlanacağı üzere spread önceki hafta 26,3 USD azalış göstermişti.

 Mayıs 2020’deki dip seviyesinden (287 USD) itibaren yükseliş eğiliminde olan spread’de yılın son iki ayında yükselişin hızlandığı görülmüştü (30 Ekim 2020: 361 USD, 8 Ocak 2021: 652 USD). Önümüzdeki dönemde aşılama ile birlikte mobilitenin artması nafta fiyatlarında artışa neden olabilir. Bu durumda etilen talebinin güçlü kalıp kalmayacağı etilen-nafta spread’i ve dolayısıyla Petkim’in karlılığı üzerinde belirleyici olacaktır. Spread’in 2021 boyunca yüksek seviyelerde kalmasına dair riskler görmekle birlikte ilk çeyrek dönemde yıllık bazda yüksek seviyelerin korunabileceğini tahmin ediyoruz. Son haftalarda olduğu gibi spread’in dalgalı seyrinin devam ettiği görülüyor. Önceki hafta görülen azalışın kapatılmasını PETKM için sınırlı olumlu olarak değerlendiriyoruz.

EKGYO, PETKM

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (8.03.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Deniz Yatırım’dan Yüksek Getiri Potansiyelli Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!