fbpx

Deniz Yatırım’dan Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

SISE; V-Block teknolojisi ruhsatlandırma ve onay süreçleri tamamlandı / sınırlı olumlu

Tavsiye TUT
Fiyat/Hisse TRY7.13
Hedef Fiyat/Hisse TRY7.30
Getiri Potansiyeli 2%

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

 Şişecam’ın Antimikrobiyal V-Block Teknolojisi üzerinde Sağlık Bakanlığı’nca yetki verilen Türkiye’deki laboratuvarlar tarafından gerçekleştirilen testler, teknolojinin koronavirüs dahil aşağıda listelenmiş olan mikroorganizmalarda etkin olduğu onayıyla tamamlandı, ruhsatlandırma ile uygulama ve satış faaliyetlerine ilişkin resmi onay süreçleri 15 Aralık 2020 tarihi itibariyle sonlandırıldı. Antimikrobiyal V-Block Teknolojisi öncelikle içecek ve masaüstü ürün grubunda yer alan seçili cam ev eşyası ürünlerinde kullanılacak olup, 2021 yılbaşı itibariyle seri üretime başlanması, ilk aşamada, toplam cam ev eşyası üretim kapasitesinin %10’unun V-Block Teknolojisi uygulanmış ürünlerin üretimine ayrılması planlanmıştır. Başlangıç olarak, V-Block Teknolojisi uygulanmış cam ev eşyası ürünleri Türkiye iç pazarında, perakende satış noktalarına ek olarak ikram (otel-restoran-kafe) ve B2B satış kanalları üzerinden satışa sunulacak. V-Block Teknolojisi uygulanmış ürünlerin, başta Bulgaristan olmak üzere cam ev eşyası iş kolumuzun yurtdışı tesislerinde üretilmeleri olanağı da değerlendirilmekte olup, ilgili yasal süreçlerin tamamlanmasının ardından üretildiği bölge içinde ve/veya dışındaki coğrafyalarda satışa sunulacak. Son dönemde sağlık konusuna verilen önemin artmasıyla birlikte cam ev eşyası ve cam ambalaj segmentlerinde büyüme trendinin destekleneceğini, yeni teknolojinin de bu eğilimi güçlendirebileceğini düşünüyoruz. Bu nedenle haberi hisse için sınırlı olumlu olarak değerlendiriyoruz.

 Yılın ilk 9 aylık dönemi itibariyle Şirket’in satış gelirlerinin %33’ü düzcam, %27’si cam ambalaj, %14’ü cam ev eşyası, %21’I kimyasallar segmentinden sağlanmıştır.

EKGYO; Şirket payı gelirinde artış oldu / sınırlı olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY2.06
Hedef Fiyat/Hisse TRY2.28
Getiri Potansiyeli 11%

 Emlak Konut GYO İstanbul Çekmeköy Taşdelen Arsa Satışı Karşılığı Gelir Paylaşımı İşi (Ormanköy)’nin şirket payı toplam geliri 355.5 milyon TL’den 491.8 milyon TL’ye yükselmiştir. Haberin EKGYO hisse fiyatı üzerinde sınırlı olumlu etkisi olabileceği görüşündeyiz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (17.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

Deniz Yatırım’dan Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!