fbpx

Deniz Yatırım’dan %24 Getiri Potansiyelli Hisse Önerisi Ve Yorumları

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

PETKM; Etilen-nafta spread’i yeniden 650 USD’ye yöneldi / olumlu

Tavsiye AL
Fiyat/Hisse TRY5.26
Hedef Fiyat/Hisse TRY6.50
Getiri Potansiyeli 24%

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayın

 Petkim tarafından paylaşılan verilere göre, etilen-nafta spread’i Ocak ayının üçüncü haftasında haftalık bazda 37 USD (+%6) artışla 646 USD seviyesine yükseldi. Spread’in artmasında etilen fiyatındaki %3’lük artış ile nafta fiyatındaki %2’lik azalış etkili oldu.

 Mayıs 2020’deki dip seviyesinden (287 USD) itibaren yükseliş eğiliminde olan spread yaz aylarında nispeten yatay bir seyir izlemiş, yılın son iki ayında ise yükselişin hızlandığı görülmüştü (30 Ekim 2020: 361 USD, 8 Ocak 2021: 652 USD). Nafta fiyatları pandemi sürecinde global bazda düşük benzin talebi nedeniyle gerileme göstermişti. Öte yandan arz ve talep açısından belirleyici olan Çin’in pandemiden hızlı çıkması dolayısıyla etilen pazarında olumsuz bir etki görülmemiş, ambalaj, sağlık gibi alanlarda artan taleple birlikte etilen fiyatlarında artış görülmüştü.

 Önümüzdeki dönemde aşılama ile birlikte mobilitenin artması nafta fiyatlarında artışa neden olabilir. Bu durumda etilen talebinin güçlü kalıp kalmayacağı etilennafta spread’i ve dolayısıyla Petkim’in karlılığı için belirleyici olacaktır. Spread’in önceki hafta spread’de görülen daralmanın ardından yeniden önceki seviyelere yükselmesini PETKM için olumlu değerlendiriyoruz. Spread’in 2021 boyunca yüksek seviyelerde kalmasına dair riskler görmekle birlikte ilk çeyrek dönemde mevcut eğilimin korunabileceğini tahmin ediyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten – (26.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Deniz Yatırım’dan %24 Getiri Potansiyelli Hisse Önerisi Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!