fbpx

Deniz Yatırım Model Portföy Önerileri – (16.07.2020)

özel hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Piyasa Yorumu

Bu sabah BIST 100 Endeksi’nin küresel piyasalarda aşı umutlarıyla yaşanan ralliyi yakalama çabası içinde olacağını ve güne yükselişle başlayacağını tahmin ediyoruz. Haber akışlarına da bağlı olarak havacılık, çelik ve bankacılık hisselerinde hareketlilik görülebilir. Bu sabah pozitif açılış ve sonrasında 117 – 120 bin arasında işlem aktivitesi bekliyoruz.

Bugünün Haberleri

Hisse Senetleri

 AKBNK; BDDK’dan Akbank’a 155 milyon TL’lik idari para cezası
 THYAO; THY Haziran ayı operasyonel verilerini açıkladı
 SISE; Şişecam Grubu birleşmesinde revize evraklar SPK’ya teslim edildi / nötr
 FROTO; Ford Otomotiv IFC’den 2 yıl geri ödemesi 6 yıl vadeli 150 milyon $ tutarında kredi temin etti

Deniz Yatırım Model Portföyü

 KCHOL 22.70 TL hedef fiyat ile model portföyümüze dahil ediyoruz. Koç Holding’i güçlü nakit pozisyonu, sektörel ve coğrafi olarak çeşitlendirilmiş portföy yapısı ve dolar bazlı gelirlerinin ağırlığının yüksek olması nedeniyle temel olarak olumlu buluyoruz. Koronavirüs salgını, holding çatısı altında yer alan şirketlerin büyüme odaklı olması nedeniyle, özellikle 2Ç sonuçlarında belirgin bir etkiye neden olacaktır. Ancak pandeminin üretim, yurt içi satış ve ihracat üzerindeki etkilerinin Haziran ayından başlayarak kısmen azalmasına bağlı olarak Koç Holding’in tüm ana iş kollarında yılın ikinci yarısında ilk yarıya kıyasla belirgin bir toparlanma olabileceği fikrindeyiz. Bu nedenle de hissenin %20 seviyesine yaklaşan iskontoyu hak etmediğini düşünüyoruz.

 Koç Holding aynı zamanda 445 milyon $’lık net nakit pozisyonu ile oldukça defansif bir görünüm sunmaktadır.

 Enerji segmentinde petrol fiyatlarının kısmi toparlanmış olması TUPRS’ın rezervleri açısından yılın ikinci yarısında destekleyici olabilir. Bununla birlikte havayolu haricindeki sektörlerde aktivitenin yılın ilk yarısına kıyasla ikinci yarıda daha yüksek olması TUPRS’ın satış hacmine olumlu katkı sağlayacaktır. TUPRS için de hedef fiyatımızın 110 TL olduğunu hatırlatmak isteriz.

 Otomotiv segmentinde yurtiçi tarafta düşük kredi faiz oranları satış hacmi ve gelirine önemli katkı sağlarken TOASO’nun yurtdışı bağlantılı alım garantili sözleşmeleri de geliri sürdürülebilir kılmaktadır.

 Dayanıklı tüketim mallarında amiral gemi olan ARCLK’in de yurtiçi piyasada düşük faizlerden ve ertelenmiş talepten olumlu etkilenmesini bekliyoruz. Yurtdışı bacağında ise iyileşmenin yılın son çeyreğini bulabileceği fikrindeyiz.

 Nihai olarak finans tarafında ise YKBNK’nın özel bankalar arasındaki en yüksek karşılık oralarından birine sahip olması, güçlü sermayesi ve likiditesi ile yılın ikinci yarısında daha yüksek bir karlılık yakalayabileceğini düşünüyoruz.

 Koç Holding çeşitlendirilmiş portföy yapısı ile özellikle ekonomik aktivitedeki toparlanma döneminde oldukça cazip bir portföy yapısı sunarken aynı zamanda güçlü finansal yapısı ile defansif de bir duruş sergilemektedir.

 ANHYT hedef fiyatımıza ulaştığı için model portföyümüzden çıkartıyoruz. 15 Ocak 2020 tarihinde model portföyümüze dahil etmiştik. Hisse o dönemden bu yana %25 nominal BIST-100’e göre ise %28 göreceli getiri sağlamıştır. 8.64 TL hedef hisse fiyatımıza ulaşan ANHYT’ı model portföyümüzden çıkartıyoruz.

Kaynak: Deniz Yatırım Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!