Çok Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Senetleri – 25.09.2020

günlük hisse önerileri

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne satıcılı başlangıç yapan BIST-100 endeksi gün içinde toparlanarak bankacılık endeksindeki %5,07’lik sert yükselişin desteğiyle günü %1,53 yükselişle 1.119,56’den kapattı. TCMB’nin beklentilerin aksine 200 baz puan faiz artışı ile politika faizini % 10,25’e yükseltirken karar sonrası kurlarda gün içinde sert düşüş yaşandı. TCMB’den gelen faiz artışı sonrası para politikasında normalleşme sinyallerinin etkisiyle uzun süredir güçlü negatif ayrışan bankacılık hisselerinde sert yükseliş gerçekleşirken, BIST 100 endeksi günü pozitif ayrışma ile kapattı. Yurtdışı borsalarda ise düşük risk iştahı ve zayıf seyir devam ediyor. Vaka sayılarındaki artış ve ekonomik toparlanmaya ilişkin belirsizliklerin etkisiyle borsalardaki zayıf seyir devam ediyor. Fed başkanı Powell’in ekonomik toparlanmanın devamı için daha fazla mali teşviklere ihtiyaç olduğuna işaret etmesi sonrası kısa vadede piyasaların gözü ABD ek teşvik paketinde olacak. Dün teşvik paketine ilişkin pozitif haber akışı sonrası ABD borsaları toparlanırken, bu sabah Asya borsalarında da alıcılı bir seyir var.

BIST TCMB faiz artışı sonrası, jeopolitik risklerin de zayıflamasının etkisiyle yurtdışına göre pozitif ayrışmasını devam ettirebilir. Ancak yurtdışı borsalardaki satışların güçlenmesi ve faiz artışına rağmen kurlarda geri çekilmenin sınırlı kalması durumunda BIST’te yükselişlerin kısa vadede satış fırsatı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz. TCMB faiz kararına rağmen CDS’ler 564 seviyelerinde ve yüksek seyrini devam ettiriyor. CDS’lerde geri çekilme gerçekleşmemesi durumunda hem kurlarda geri çekilmenin sınırlı kalması hem de BIST’te yükselişlerin sınırlı kalması beklenmektedir. VIX endeksi 28 seviyeleri üzerinde seyrederken başta ABD borsaları olmak üzere volatilite ve satış baskısının sona erdiğinin teyidi için endeksin 26 seviyesine altına gelmesi gerektiğini düşünüyoruz. Endeksin 31-32 aralığı üzerine yönelmesi satış baskısı ve volatilitenin güçlenerek devam edeceğine işaret edecektir. Bugün ABD’de açıklanacak dayanıklı mal siparişleri verisi takip edilecek. Zayıf veriler toparlanma endişeleri sonrası yurtdışı borsalarda satış baskısının güçlenmesine neden olabilir. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre %1’e yaklaşan yükselişle seyrederken, Asya borsalarında alıcılı bir seyir var. Endeksin güne alıcılı bir eğilimle başlaması beklenmektedir. Endekste gün içinde bankacılık hisseleri öncülüğünde yükseliş eğiliminin devam etmesi beklenirken, dünkü güçlü toparlanma sonrası gün içinde yükselişlerin kar satışı fırsatı olarak kullanılabileceğini düşünüyoruz.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi %E2%80%93 25092020

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Çok Yüksek Kazandırma Potansiyelli Hisse Senetleri – 25.09.2020 ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*