Çok Yüksek Getiri İhtimalli 9 Hisse Senedi – (23.09.2020)

günlük hisse önerileri

hisse önerileriUzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Dün güne hafif pozitif açılışla başlayan endeks, seans başında gele alımlarla yükseliş kaydetmeye devam etti. 100 günlük hareketli ortalamanın da üzerinde günü %0,84 değer kazancıyla 1096,16 puanla kapatmayı başaran endekste yukarı yönlü hareketlerin devamı görülebilir. Bu durumda 1106,00 takip edeceğimiz ilk direnç olmak üzere 1116,00’ya yükseliş ivme kazanabilir. Olası geri çekilmelerde ise 1085,00’i destek olarak izleyeceğiz.

 Dolar/TL ise, gece saatlerinde 7,6750 seviyesine kadar yükseliş kaydetti. An itibariyle 7,66-7,67 aralığında işlem gören kurda, Dxy endeksindeki toparlanmayı da göz önünde bulundurursak 7,70-7,72 bandı sonraki hedef olarak takip edilebilir. Olası geri çekilmelerde ise 7,6150 destek olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Cumhurbaşkanı Erdoğan, Fransa Cumhurbaşkanı Macron ile görüştü. Görüşmede, Türkiye-Fransa ilişkileri ve Doğu Akdeniz başta olmak üzere bölgesel gelişmeler ele alındı. Cumhurbaşkanı Erdoğan, görüşmede, Doğu Akdeniz’deki gerginliğin sebebinin Türkiye’nin ve Kıbrıs Türklerinin bölgedeki meşru haklarının yok sayılması olduğuna işaret ederek, Fransa’nın Yunanistan ve Güney Kıbrıs Rum kesiminin gerginliği tırmandıran maksimalist iddia ve adımlarını desteklemesine anlam veremediğini belirtti.

 Avrupa Birliği (AB) Liderler Zirvesi, ekibinden bir kişinin koronavirüs (COVID-19) testi pozitif çıkan AB Konseyi Başkanı Charles Michel’in karantinaya girmesi nedeniyle 1-2 Ekim’e ertelendi. AB liderlerinin zirvede Doğu Akdeniz ve Türkiye-AB ilişkilerinin yanı sıra Çin, COVID-19 tedbirleri ve ekonomik politikaları ele alması bekleniyor.

 Yurtdışı veri gündeminde seans başlarında Almanya Eylül ayı imalat PMI, hemen ardından İngiltere imalat PMI verileri açıklanacak. Seans sonlarına doğru ise ABD tarafında üretim PMI verisini ve Fed başkanı Powell’ın açıklamalarını takip edeceğiz.

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda, Avrupa piyasaları bugün açıklanacak olan PMI rakamlarındaki toparlanma beklentisiyle açılışta pozitif olması bekleniyor. Asya’da ise Kospi ve Nikkei endekslerinde zayıf görünüm hakimken diğer piyasalarda toparlanma görülmekte. Amerika vadelileri de dünkü seans kapanışı ardından yukarıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, Dxy endeksindeki toparlanma ile beraber düşüşe devam ediyor. 50 günlük hareketli ortalama 1,1719’un da altında kalan paritede 1,1613 sonraki destek olarak takip edilebilir. Ancak bugün açıklanacak olan Avrupa ve ABD PMI rakamları sonrası paritede toparlanma görülebilir. Bu durumda 1,1719’un geçilmesi halinde 1,1830’a yükseliş ivme kazanabilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri %E2%80%93 23092020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Çok Yüksek Getiri İhtimalli 9 Hisse Senedi – (23.09.2020) ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*