fbpx

Çin’in Bitcoin Kısıtlamalarına ‘Trilyon Dolarlık Hata’ Yanıtı!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Çin Bitcoin

MicroStrategy CEO’su Çin hakkında çarpıcı yorumlarda bulunarak kısıtlamaların hata olduğunu ve maddi olarak çok büyük miktarlarda zararlara sebebiyet verdiğini belirtti. İşte detaylar…

MicroStrategy CEO’sunun açıklamaları

michael saylor

MicroStrategy CEO’su Michael Saylor’un açıklamalarına göre Çin, Bitcoin madencilerine ve yatırımcılarına kısıtlamalar yaparak ‘Trilyon Dolarlık’ hata yaptığını belirtti. Michael Saylor ayrıca yaptığı açıklamalarda ”Eğer böyle bir şey olmamış olsaydı Bitcoin’leri iki, üç hatta dört kat fazla fiyattan” satın alacaklarını belirtti.

Yatırımlarında 105.085 adet BTC bulunduran MicroStrategy CEO’su Saylor, katıldığı Bloomberg programında konuştu. Son düşüşlerin en büyük etkisinin Çin olduğunu vurgulayan Saylor, kısa vadede böyle düşüşlerin olmasının onlara alım fırsatı verdiğini söyleyerek Kripto para sektörüne olan güvenlerini belirtti.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Saylor’un bu açıklamaları, Çin’in iki hafta önce kripto para sektörüne adeta darbe gibi düşen büyük kısıtlamalar getirmesine tepki olarak doğmuş durumda.

Çin, ülkedeki madencileri ve yatırımcıları uzaklaştırarak çoğunluk ABD olmasının yanında Avusturya, Kanada, finlandinya gibi ülkelere gitmesi bekleniyor.

Yatırımcıların ve madencilerin ülkeden çıkması, ülkeden döviz çıkması demektir. Kripto paraların amaçları ve projeleri düşünüldüğünde ilerleyen yıllarda kripto paraların değerlenmesiyle birlikte doğrudan olmasa bile dolaylı yoldan Çin’in zarar edebileceği düşünülüyor.

Çin’in ‘Trilyon Dolarlık’ Hatası Ne Anlama Geliyor?

çin bitcoin

Michael Saylor’a göre Çin, Bitcoin pazarında ortalama %50’lik bir paya sahipti. Yıllık madencilik geliri olarak ortalama 15 milyar dolar üzerinde gelir elde ediyordu. Lakin son gelen kısıtlamalarla beraber madenciler ve yatırımcıların ülkeden çıkmasına sebep olan Çin için Saylor şöyle dedi: ‘Bu, Bitcoin’in yükselişininde hızlandığını baz alarak Trilyon Dolarlık bir hata olacaktır. ‘ açıklamalarında bulunan Saylor’un çizgisini belirttiğini görüyoruz.

Bu Kadar Gelir Olan Bir Sektörü Çin Neden Reddediyor?

Kripto paraların amaç ve projeleri göz önüne alındığında, ülke sistemlerini ve bankaları devre dışı bırakıyor. Üçüncü kişilere hak vermeden kişiler arasında para alışverişi sağlaması ülkeleri tedirgin ediyor. Bitcoin madenciliği de bu yüzden çok önemli.

Bugüne kadar en çok karşı çıkan ülkelerin başında gelen Çin hükümeti, bunlara bir yenisini daha ekledi. 2021 yılının haziran ayına damgasını vurdu!

Kripto paraların gelişmesi ve büyümesiyle birlikte ülkelerin para birimleri olmaya başlıyor . bunlardan ilk ve tek ülke olma özelliğini koruyan el-salvador  6 haziran günü Bitcoin’i twitter hesabı üzerinden paylaşan Nayip Bukele sonrasında ülkenin resmi para birimi olarak kabul etti. hükümetler bu sistemi kontrol etmeye ne güçleri var ne de yetkileri bu yüzden Çin hükümeti ne kadar karşı durmaya çalışsada Bitcoin ve diğer Coinler büyümeye, amaçlarını gerçekleştirmeye devam edecektir.

Çin’in Bitcoin Kısıtlamalarına ‘Trilyon Dolarlık Hata’ Yanıtı! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!