fbpx

Çin Baskıları Devam Ediyor: Çin’in İlk Bitcoin Borsası Kapanıyor!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
çin bitcoin

BTCChina Bitcoin İşlemlerini Durduruyor!

Çin’de uzun süreli faliyet göstermekte olan ve Çin’in ilk kripto para borsalarından biri olan BTCChina, Pekin’den gelen uzun soluklu baskıların ardından kapatıldığını açıkladı. 24 Haziran Perşembe günü yapılan duyurunun ardından BTCChina “Bitcoin ile ilgili işlemlerine tamamen son verdiğini” duyurdu. 2011 yılında Huang Xiayou ve Yang Linke tarafından kurulan kripto para borsası neredeyse 10 yıldır faliyet gösteriyordu.

BTCChina Nedir?

Bitcoin çılgınlığının başlarında kurulan BTCChina borsası ilk günlerinde Çinli yatırımcılar arasında olan kripto para çılgınlığınına ayak uydurmakta olduçta başarılı oldu ve bir noktada BTCChina, ülkede faliyet gösteren kripto para ticaretinin yaklaşık olarak %80’inin sağlanmasına yardımcı oldu. Ancak bu güzel günlerin ardından Çin hükümeti tarafından yürürlüğe alınan güçlü düzenleyici önlemlerin baskısı altına girdi.

2018 yılına geldiğimizde, Hong Kong merkezli bir blok zinciri yatırım fonu, BTCC’nin borsa işini satın aldı. Bu satım alımın ardından kripto borsası, Çin’in düzenleyici duvarlarından kurtuldu ve bu düzenlemelerin dışında işlemeye devam etti. Geçtiğimi günlerde alınan bu son kararlar ise BTCC borsasının faliyetlerine koyulan son nokta gibi görünüyor.

Bu düzenlemelerin ardından şirket operasyonlarını ticaret yapmak yerine blok zinciri tabanlı uygulamalara kaydıracağını belirtti. Çin’in kripto endüstrisindeki en eski işletmelerden bazılar da son düzenleyici baskıların ortalarında mağzalarını kapatmaya karar verdi. Çin’in kripto para endüstrisi, Kuzey Amerika ve Avrupa gibi diğer denizaşırı ülkere taşınan Çinli madencilerin devasa göçüne tanık oluyor ve bu göçün yaşanmasının ardından sektör tahminlerine göre, Çin’deki Bitcoin madencilik operasyonlarından %90’ından fazlası şu anda kapatılmış durumda.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Çin Hata Yapmaya Devam Ediyor

Geçtiğimiz ay Bloomberg ile yapılan bir röportajda, MicroStrategy CEO’su Michael Saylor Çin’in kripto hamlesinin trilyon dolarlık bir hata olduğunu söyledi. Saylor, Çin’in son düzenleyici eylemlerinin ardından birçok kripto para madencisini Kuzeyn Amerika’ya getirdiğini söyledi. Saylor’ın şirketi MicroStrategy son zamanlarda agrasif bitcoin alımları yapmaya devam ediyor. Çin’in bu düzenleyici eylemerinin sonuçlarını şimdilik tam olarak kestirmek zor olsa da ilerleyen günlerde bu hamlelerin etkisini görebiliriz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!