fbpx

Çelebi Hava Servisi Hisse Yorumu / Halk Yatırım – (17.08.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır. 

2Ç20 Finansal Sonuçlar – Nötr

Öneri: TUT
Hisse Fiyatı: 71,70 TL
Hedef Fiyat: 82,20 TL
Getiri Potansiyeli: %15

 Beklentimiz ile uyumlu gelen net zarar rakamı. Çelebi Hava Servisi, yılın ikinci çeyreğinde beklentimiz olan 118,9 milyon TL net zarar ile uyumlu, geçtiğimiz yılın aynı döneminin aksine 117,3 milyon TL net zarar açıkladı.

 Satış gelirleri yıllık bazda azalış gösterdi. İkinci çeyrekte net satış gelirleri, beklentimiz olan 257 milyon TL ile uyumlu, yıllık bazda %48,4 azalışla 251 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Yer hizmetleri gelirleri yıllık bazda %82 azalış gösterirken, kargo ve antrepo gelirleri yıllık bazda %13,1 artış gösterdi. 2Ç20’de yer hizmeti verilen uçuş sayısı koronavirüs salgını nedeniyle yıllık %85,7 azalış gösterdi. Bölgesel olarak bakıldığında, Türkiye’de yer hizmeti verilen uçuş sayısı %88,9, Macaristan’da %82,1, Hindistan’da %81,6 azalış kaydetti.

 FAVÖK beklentimizin üzerinde. FAVÖK yılın ikinci çeyreğinde, beklentimiz olan -7,3 milyon TL’nin aksine, yıllık bazda %89,5 azalışla, 10,9 milyon TL seviyesinde gerçekleşti. Böylece FAVÖK marjı yıllık bazda 16,8 puan azalışla 2Ç20’de %4,3 seviyesinde gerçekleşti.

 Net finansman gideri net karı baskılamaya devam etti. Operasyonel olmayan tarafta ise, geçen yılın aynı döneminin aksine 2Ç20’de 3,2 milyon TL seviyesinde gerçekleşen ağırlıklı ticari işlemlerden kaynaklı kur farkı giderlerinden oluşan diğer faaliyetlerden net giderler ile 8,9 milyon TL seviyesinde gerçekleşen iştirak zararı net zararı artırdı. Ek olarak, ağırlıklı kur farkı gideri kaynaklı ve geçen yılın aynı dönemine kıyasla 6,3 milyon TL artış göstererek 71,4 milyon TL seviyesinde gerçekleşen net finansman gideri net zararı artıran bir diğer unsur oldu.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

 Tavsiyemizi TUT olarak sürdürüyoruz. Beklentimiz ile uyumlu gelen sonuçlardan dolayı sonuçların hisse performansına etkisinin nötr olabileceğini düşünüyoruz. Beklentimiz doğrultusunda gelen sonuçlara rağmen, koronavirüs salgınının devam eden etkileri nedeniyle sektör ve şirket verileri tahminlerimizi aşağı yönlü güncelliyoruz. Bu doğrultuda, 2020 net zarar tahminimizi 66 milyon TL’den 108 milyon TL seviyesine güncelliyoruz. Böylece, CLEBI için 102,80 TL seviyesindeki 12-aylık hedef fiyatımızı 82,20 TL’ye revize ediyor, kapanış fiyatına göre %15 yükseliş potansiyeli sunmasına rağmen yukarı yönlü risklerin sınırlı olması nedeniyle ‘TUT’ tavsiyemizi sürdürüyoruz.

Kaynak: Halk Yatırım

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

KARSN, NETAS, OTKAR, TRCAS, TUPRS, VERUS Hisse Yorumları | Tacirler Yatırım – (17.08.2020)


hisse önerileri

Turkcell Hisse Yorumu ve Önerisi | Yüksek Kazanç Potansiyeli | Şeker Yatırım – (17.08.2020)

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!