fbpx

Cardano Kurucusundan BTC, ETH, ADA ve DOT Karşılaştırmaları!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
charles hoskinson

Cardano kurucusu kendi ekosistemleri ve Polkadot arasındaki farkı açıkladı

Podcast’te Hoskinson, Polkadot ve Cardano ekosistemleri için “İki sistem arasında büyük zıtlıklar olsa da, aslında bizler multi varlıklardan oluşuyoruz. Farklı bir hesaplama modelimiz var. Bence bizim temel blockchainimiz çok daha etkileyici. Proof-of-stake ile evrimleşme sürecimiz onlarınkinden çok daha süratli. Zira türev bazlı çalışmalara dayanıyor ve aslında Ouroboros Omega gibi birçok etken var” tabirlerini kullandı. “Sonunda daha uygun bir side-chain geleceğini düşünüyorum zira bunun için Mithril isminde bir bombamız var. Ancak onların çalışmalarından çok şey öğrendik” diye de ekledi.

cardano omega hydra mithril

IOHK yöneticisi, dinamizm açısından Cardano’nun modelinin Polkadot’unkinden daha düzgün olduğuna inandığını da ekledi. Hoskinson, “Diğer bir şey de, bence ağ yönetimi hakkında çok daha dikkatli düşünmemiz. Bizde Catalyst ve Voltaire var. Nitekim de burada kilit nokta ‘Veri tutan her bir kişinin ağa katılabildiğinden nasıl emin olabiliriz?’ demek. Bu, Polkadot’un dizaynında yüksek bir öncelik değildi. Daha çok aktif ticari benimseme ve müşteri kazanımı onların önceliğiydi. Ağ idari yönetimi sonraki öncelikleriydi. Yalnızca farklı iş ideolojilerimiz bulunuyor” dedi. Son olarak, Polkadot’u “hoş” bir rakip olarak nitelendirdi ve ağın “Ethereum 1.5’u gibi” olduğunu söyledi.

Cardano Kurucusu Hoskinson, Bitcoin ve Ethereum ağını karşılaştırdı

Aynı podcast’te Hoskinson, Bitcoin ağının Ethereum’a kıyasla çok yavaş olduğunu söyledi. Cardano kurucusu, BTC’nin alternatif proof-of-stake ağlarına karşı hız ve fonksiyonellik kaybettiğini söyledi. Bilhassa Bitcoin’in temeldeki proof-of-work sistemini de eleştirdi. Bitcoin’in en büyük düşmanı olduğunu söyleyen Hoskinson; BTC sistemini değiştirmenin, bariz kusurları bile düzeltmenin bir yolu olmadığından bahsetti.

Ethereum’un Bitcoin ağı düzeyine ulaştığını fakat evrime önem veren ve esnek bir geliştirme kültürüne sahip olduğunu kaydetti. Hoskinson ayrıyeten, ikisi ortasında bir arbede olsaydı, kazananın ETH olacağını söyledi. Tekrar de Hoskinson, Cardano’nun bu savaşta başkalarına karşı da önemli bir rakip olduğunu kaydetti.

Sorumluluk Reddi Beyanı: HisseBank.com’da yer alan yazılar ve makaleler yatırım tavsiyesi niteliğinde değildir. HisseBank.com rastgele bir kripto para ünitesinin yahut dijital varlığın satın alınmasını yahut satılmasını önermez yahut HisseBank.com bir yatırım danışmanı değildir. Bu nedenle HisseBank.com ve sitede yer alan makalelerin muharrirleri yatırım kararlarınızdan sorumlu tutulamaz. Okuyucular, bu yazıdaki şirket, varlık yahut hizmetler ile ilgili rastgele bir süreç yapmadan evvel kendi araştırmalarını yapmalıdır.

İkaz: HisseBank.com’a ilişkin haber içeriklerinden kaynak gösterilip, link verilerek alıntı yapılması HisseBank.com’un müsaadesine natüreldir. Sitedeki hiçbir içerik müsaadesiz olarak kopyalanamaz, çoğaltılamaz yahut rastgele bir platformda yayımlanamaz. HisseBank.com’a ilişkin kod, tasarım, yazı, grafik ve öbür tüm içerikleri fikri mülkiyet hukuku ve ilgili mevzuatlara alışılmamış biçimde kullananlar hakkında yasal süreç başlatılacaktır..

Cardano Kurucusundan BTC, ETH, ADA ve DOT Karşılaştırmaları! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!