fbpx

Buz Dağının Görünmeyen Yüzü: Dogecoin

hisse-onerileri-9.jpg
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Dogecoin DOGE

Doge’nin başlangıcından günümüze nasıl bir seyir halinde olduğunu bu yazımızda inceleyeceğiz. Dogecoin kurucusu Bill Markus oluşturduğu günden bu yana elindeki Doge’leri sattı mı? Bill Markus şu anda ne yapıyor ?

Dogecoin’in seyri 2020 yılında pandeminin başlangıcıyla beraber değişmeye başladı. Seyrinin değişmesindeki en büyük etkenlerden birisi ise Elon Musk ve sosyal medya oldu. Elon musk’ın twitter’da doge savunucusu olarak doge hakkında twitler atması insanları bu coine yöneltmeye başladı.

Fiyat artış ve düşüşlerin arz ve talep ile değişeceğinden talep çoğaldı ve her twit sonrası doge fırladı. Fırladıkça daha çok insanın duymasına ve daha çok insanın dogeye talep etmesine neden oldu.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Bu yazımızda Dogecoin’in 2013’ten 2021 yılına kadar nasıl bir değişime uğradığı, neler yaşadığı konusunda konuşacağız. İşte detaylar…

Dogecoin’in Kurucusu Servet Sahibi mi?

Doge’nin kurucusu Bill Markus ve arkadaşı Jackson Palmer, 2013 yılında mizah amaçlı kurdukları dogecoin 2021 yılına gelindiğinde tüm kripto paralar arasında 5. sıraya kadar yükseldi. Markus ve arkadaşının amacı hem kripto para sektörüne olan ilgiyi arttırmak için farklı amaçla bir coin çıkarmayı hem de yeni kurulan piyasanın eğlenceyi hakettiğini düşünerek Dogecoin’i kurdu.

Markus ve arkadaşı oluşturdukları Dogecoin’in bir yere varamayacaklarını ve kazanç elde edemeyeceklerini düşündükleri için ellerindeki coinleri sattılar.Örneğin Markus, Doge’lerini sattıktan sonra eski model Honda satın aldı.

2015 yılına gelindiğinde Bill Markus sattığı kripto paralar için pişmanlık duyduğunu dile getirerek bunlar için üzüntü duyduğunu belirtti. Sadece Doge’lerini değil elindeki bütün kripto paraları elinden çıkarmanın pişmanlığının zor olduğunu söyledi.

Bill Markus twitter üzerinden yapıtığı açıklamalarda ise şunları söyledi: ” Kripto para almamaya yemin ettikten 8 yıl sonra 1 saat önce Dogecoin aldım. fiyatı 7 kez kontrol ettim ve kar oranım %10’dan %3’e düştü. ”

Ancak gün 2020 yılına geldiğinde Elon Musk piyasaya çıkarak Dogecoin’in savunuculuğunu üstlendi. Dogecoin’i Ay için para birimi yapacağını dile getiren Elon Musk piyasayı fazlasıyla ele geçirdi ve Doge için en son 1 dolar paylaşımı yaptığında Doge’nin fiyatı 0.73 dolar seviyelerine kadar geldi ve tepkiyle beraber şu anda Doge’nin fiyatı için: Dogecoin .

Dogecoin ilk piyasaya girdiğinde yaklaşık olarak 0,00026 dolardan alıcı buluyordu. 8 Mayıs 2021’de ise Dogecoin fiyatı 0,73 dolara ulaştı. Dogecoin’in en düşük seviyesini 7 Mayıs 2015’de 0,000085 dolar  ile alıcı bulduğunu ve o günden sonra bu dibi görmediğini analizlerden görebiliyoruz.

2013’ten günümüze grafik değişimi.

Buz Dağının Görünmeyen Yüzü: Dogecoin yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!