Buffett teknoloji şirketlerinin hisse senetlerine yatırım yapmaya başladı! Peki Bitcoin için bu ne anlama geliyor?

günlük hisse önerileri

Warren Buffett ve Berkshire Hathaway, ilk halka arzdan önce bir teknoloji-bulut şirketi olan Snowflake’e yatırım yaptı. Buffett uzun yıllar teknoloji şirketlerinden uzak durdu ve bankalara yatırım yaptı. Bu eğilim şimdi değişmeye başlıyor ve uzun vadede Bitcoin’e (BTC) de fayda sağlayabilir.

Buffett neden teknoloji şirketlerinden uzak durdu?

Buffett, değer yatırım felsefesi nedeniyle teknoloji şirketlerinden uzak durdu. Buffett, şirketleri nakit akışı, rekabet avantajı ve genel istikrara dayalı olarak görmeyi seviyor. Ünlü milyarder daha önce şunları söyledi:

“Yatırımın anahtarı, bir endüstrinin toplumu ne kadar etkileyeceğini veya büyüyeceğini değerlendirmek değil, bir şirketin rekabet avantajını ve her şeyden önce bu avantajın süresini belirlemektir. Geniş ve sürdürülebilir kanallara sahip ürün ve hizmetler, yatırımcıya gelir getiren ürünlerdir.

Hızlı büyüyen teknoloji şirketlerinin çoğu, uzun vadede sabit bir gelir akışına ve öngörülebilir büyüme oranına sahip değil. Teknoloji pazarının durumu genellikle Berkshire’ın yatırım stratejisine ve portföyüne uymuyor.

Ancak Buffett, son yıllarda teknoloji pazarına yatırım yapmaya başladı. Berkshire, portföyünde 117 milyar dolarlık Apple hissesine ve 1.7 milyar dolarlık Amazon hissesine sahip. Her iki şirket de karlı ve kendi pazarlarına hakim.

Berkshire Hathaway portföyündeki en iyi holdingler

Berkshire Hathaway portföyündeki en iyi hisse senetleri. Kaynak: CNBC

Buffett, son birkaç gün içinde benzeri görülmemiş bir adım attı. Berkshire, halka arz öncesi teknoloji bulut şirketi Snowflake’e yatırım yaptı. Buffett geçmişte hem teknolojiden hem de halka arzlardan uzak durdu ve Snowflake yatırımı bir trend değişikliği ortaya koyuyor.

Snowflake yatırımı, Buffett’in çoğu büyük endüstrinin dijitalleşmesini düşünmeye başladığını da gösteriyor.

J Stern & Co baş yatırım sorumlusu Christopher Rossbach, Haziran ayında Berkshire’ın bugünün koşullarına uyum sağlaması gerektiğini söyledi. Rossbach, Berkshire’ın önümüzdeki 25 yıl içinde önemli değer yaratacak şirketlere odaklanması gerektiğini belirtti.

Berkshire’ın Barrick Gold ve Snowflake’deki yatırımları, şirketin uzun vadeli büyüme için konumlandığını gösteriyor.

Çoğu yatırımcı Bitcoin’i dijital altın olarak gördüğü için, kilit sektörlerin dijitalleşmesi Bitcoin’in uzun vadeli eğilimine zaman zaman fayda sağlayacaktır.

Beğenebileceğiniz İçerikler


coin yorum

Bitcoin, DeFi yükselişi ortasında büyümeyi çözüyor gibi görünüyor! İşte detaylar


coin yorum

Borsadaki Bitcoin işlem hacmi geçen yılın zirvesinde

Buffett teknoloji şirketlerinin hisse senetlerine yatırım yapmaya başladı! Peki Bitcoin için bu ne anlama geliyor? ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*