fbpx

Bu seviyeler Bitcoin için fırsat bölgesi mi?

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Warren Buffett, en çok bilinen sözünde şöyle der ;“Başkaları açgözlü olduğunda kork ve diğerleri korktuğunda açgözlü ol.” Son dönemde, kripto para piyasası içerisinde dolaşan bitcoin için bu seviyelerden “satın al” mesajları Buffett’ın bu felsefesi için geçerli mi? Gelin haberimizde inceleyelim..

Bitcoin günlerdir düşüşüne devam ederken, Bitcoin’de tekniksel olarak düşüş dönemi uzun sürebilir. Bu durumda daha sert düşüşler ve yatay hareket eden bir piyasaya doğru bizleri sürükleyebilir. Aynısı 2018 ile 2020’nin başında yaşandığında, kripto para sektörü tekniksel olarak bu durumu aşabildi ve güzel yükselişler kaydetti.

Kurumsal Yatırımcıların Bitcoin ve Kripto Para Açıklaması

Kripto piyasası hakkında fırsatlardan bahseden popüler kripto para analisti Kaleo , kripto piyasasının mevcut durumuyla ilgili artan endişelere rağmen sektörde dolaşan “Bitcoin için satın alınması gereken bölgeler” olarak tabir edilen şu anki seviyeler hakkında yorumlarını dile getirdi.

Takipçilerini “ satın alımlarına devam etmelerine ve bu fırsatı kaçırmamalarını söyledi. Her şey duygulara bağlıdır; Mevcut düşüş sırasında piyasa yatırımcıları duygusal anlamda inançlarını yitirmişken Bitcon almak ona olan güvenini gösterir diyerek ekledi;

“Bitcoin’de düşüşün bittiğine inanmıyorsanız, bu duruma fırsat denir.”

Fiyat toparlanmasını gösteren bu grafiğe bakıldığında, “şimdi” satın almak için iyi bir fırsat olabilir mi?  sorusuna Analist satın alınması gerektiğini düşünüyor.

coinotag

Bu, Kaleo’nun Bitcoin sert düşüşler yaşadığında yaptığı ilk açıklama değildi. Daha önceki açıklamasında, Bitcoin’in teknoloji hisselerinden daha iyi performans göstereceğini ve bunu yaparken uzun vadede 100 bin doları aşan bir yol izleyeceğini tahmin etmişti.

Büyük Yatırımcılardan “Bitcoin al” çağrısı

Birçok kripto para yatırımcısı da “Bitcoin satın al” furyasına katılmaya başladı. Kısa bir süre önce, Moskovski Capital’in yatırım direktörü Lex Moskovski , düşen Bitcoin fiyatını uzun vadeli yatırım için harika bir zaman olarak gördüğünü söyledi.

coinotag
Glassnode verileri

Moskovski yaptığı açıklamanın devamında Glossnode Negatif Stok-Akış sapması üzerinden değerlendirmelerini belirterek;

“Şimdiye kadarki en yüksek satın alma verisi, eğer bu verilere güveniyorsanız satın almalısınız” dedi.

Başka bir Bitcoin destekçisi attığı Tweet’de;

“Bitcoin satın almak şu an riskli değil, Şu anda Bitcoin satın alma fırsatını kaçırmak risklidir” dedi

Milyarder fon yöneticisi Jeff Gundlach , piyasadaki mevcut gerilemeye karşı farklı bir yaklaşıma sahipti. “Tahvil kralı” olarak bilinen Jeff, bitcoin fiyatının 23 bin dolar seviyesinin altına düşeceğini belirtti ve ekledi. “Şu anda, bitcoin grafiği oldukça korkutucu görünüyor” dedi ve son açıklamasında ;

“Büyük resimden baktığınızda bir baş-omuz üstü grafiği gibi görünüyor.” dedi

Bu seviyeler Bitcoin için fırsat bölgesi mi? haberi ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!