Bu Hisse Senetlerinde Getiri Potansiyeli Beklenenden Yüksek. İşte Detaylar..

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne sınırlı eksiyle başlangıç yapan ve gün içinde dar bantta sıkışık seyrini devam ettiren BIST-100 endeksi günü %0,07’lik sınırlı düşüşle 1.329,90’dan kapattı. Bankacılık endeksindeki kar satışları devam ederken, endeks güçlü yükseliş gerçekleştiren PETKM, TUPRS ve EREGL hisselerinin desteğiyle günü sınırlı eksiyle kapattı. Yurtdışı borsalar da günü genel olarak sınırlı düşüşlerle tamamladı. Kasım ayındaki sert yükseliş sonrası BDDK’nın sorunlu kredilerini takibe atılma süresini 6 ay daha uzatabileceği beklentisi bankacılık endeksindeki negatif ayrışmada etkili olurken, kısa vadede bankacılık endeksindeki negatif ayrışma devam edebilir. TL’de dün benzerlerine göre negatif ayrışırken günü sınırlı değer kaybı ile kapattı.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

BIST’te kar satışları yaşansa da yabancı ilgisinin devam etmesi nedeniyle düşüşler sınırlı kalıyor. AB zirvesinden Türkiye’ye yönelik bir yaptırım kararı çıkma riski TL varlıklarda kısa vadede negatif ayrışmaya neden oluyor. 10 Aralık’ta gerçekleştirilmesi beklenen AB zirvesinden bir yaptırım kararı çıkmaz ise BIST’te kısa vadede yükselişin yeniden güçlenmesi ve TL’de de değer kazançları oluşması beklenir. Ancak, S-400 nedeniyle ABD’de CAATSA yaptırımlarının bu hafta meclisten geçerek Trump’ın önüne gelmesi de, TL varlıklar için Aralık ayında önemli risklerden biri olacaktır. Bu nedenle kısa vadede yükselişlerin kar satışı fırsatı olarak değerlendirilebileceğini ve endekste kar satışı riskinin devam ettiğini düşünüyoruz. BIST kapanışına göre ABD ve Almanya vadeli endeksleri yataya yakın karışık seyir izlerken, Asya boralarında karışık bir eğilim var. Endeksin güne sınırlı pozitif eğilimle başlaması beklenirken, yükselişlerin kar satışı fırsatı olarak kullanılabileceğini ve kısa vadeli kar satışı yaşanma riskinin devam ettiğini düşünüyoruz.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBNK, YKBNK

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 8122020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (8.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

Bu Hisse Senetlerinde Getiri Potansiyeli Beklenenden Yüksek. İşte Detaylar.. ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*