Bu Hisse Senetlerinde Getiri Potansiyeli Beklenenden Yüksek. İşte Detaylar..

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini güçlendirerek 1.366,78 ile yeni tarihi zirve test ederken, gün sonuna doğru kazançlarını geri vererek günü %0,23 yükselişle 1.353,36’dan tarihi zirveden kapattı. Bankacılık endeksi %0,99 yükseliş ile pozitif ayrıştı. Yurtdışı borsalarda ise beklentilerden kötü gelen işsizlik maaşı başvuruları sonrası kar satışları yaşanırken, majör endeksler günü sınırlı düşüşle kapattı. TL ise negatif ayrışmasını devam ettirerek günü değer kaybı ile kapattı. TCMB verileri üç haftalık güçlü yabancı alımları sonrası geçen hafta sınırlı çıkış yaşandığına işaret etti. Kısa vadede yabancı alımlarının momentum kaybetmesi sonrası tarihi zirve seviyelerde seyreden BIST’te kar satışları yaşanma riskinin yükseldiğini düşünüyoruz. Yurtdışında ise ABD ek teşvik paketine yönelik pozitif beklentilerin zayıflaması ve zayıf gelen veriler sonrası sınırlı da olsa kar satışları yaşanabilir. AB Liderler zirvesinden Türkiye’ye yönelik kapsamlı yaptırım kararı çıkmazken, ilişkilerin Mart ayındaki zirveye kadar izleneceği ve kişileri içeren sınırlı ek yaptırımların genişletilmesi bekleniyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Trump kongreden geçen Türkiye’ye S-400 alımı nedeniyle yaptırım öngören bütçe tasarıyı imzaladı. Medya’da yer alan habere göre Trump’ın, Türkiye’ye CAATSA kapsamında yaptırım öngören ve Pompeo tarafından tavsiye edilen yaptırım kararını imzaladığı iddia ediliyor. Basına yansıyan haberlere göre yaptırım maddelerinin CAATSA içinde en hafiflerden olan savunma bakanlığı ve yetkililerini hedef alacağı belirtiliyor. Bu haber akışları sonrası BIST’te kısa vadede kar satışlarının güç kazanması beklenir. Hafta içinde 350’li seviyelere kadar gerileyen CDS’ler hafif yükselişle günü 378 seviyelerinden kapattı. VIX endeksi ise 22 seviyesi üzerinde seyrederken, endeksin 25 seviyeleri üzerine yönelmesi kısa vadede ABD borsalarında volatilite ve kar satışlarının güçleneceğine işaret edecektir. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre sınırlı negatif seyir izlerken, Asya boralarında karışık bir seyir var. Endeksin güne satıcılı bir eğilimle başlaması beklenirken, tarihi zirve seviyelerde olan endekste kısa vadeli yabancı ilgisinin momentum kaybetmesinin etkisiyle kar satışlarının oluşabileceğini düşünüyoruz.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 11122020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (11.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

Bu Hisse Senetlerinde Getiri Potansiyeli Beklenenden Yüksek. İşte Detaylar.. ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*