Bu Hisse Senetlerinde Getiri Potansiyeli Beklenenden Yüksek. İşte Detaylar..

günlük hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan BIST-100 endeksi bankacılık endeksi öncülüğünde yükselişini güçlendirerek 1.360,63 ile yeni tarihi zirve test ederken günü %0,78 yükselişle 1.350’32’den tarihi zirveden kapattı. Bankacılık endeksi %2,55 yükseliş gerçekleştirirken, Aralık ayında ilk kez pozitif ayrıştı. AB liderler zirvesine ilişkin taslak metin yayınlanırken metinde Türkiye’ye bu zirvede bir yaptırım öngörülmediği ve yaptırım uyarısının tekrarlanacağı açıklaması yer aldı. Bu haber akışı sonrası TL varlıklar için kısa vadeli önemli bir riskin ortadan kalkmasıyla bir süredir negatif ayrışan banka hisseleri öncülüğünde BIST yeni zirve test ederek, günü pozitif ayrışma ile kapattı. TL ise günü yatay eğilimle tamamladı. Yurtdışı borsalar ABD teşvik paketine ilişkin pozitif beklentilerle günü genel olarak sınırlı yükselişler görülse de BIST kapanışı sonrası ABD borsaları güçlü satışlarla karşılaştı. BIST’te Kasım ayında başlayan yabancı alımları momentum kaybetse de devam ediyor. Yabancı ilgisi devam ettikçe kar satışları yaşansa da sınırlı kalması ve endeksteki yükseliş trendinin korunması beklenmektedir.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Kısa vadede AB’den yaptırım gelme riski ortadan kalkarken, bir diğer önemli risk olan ABD’nin CAATSA kapsamında yaptırım uygulanma riski devam ediyor. ABD temsilciler meclisinden geçen bütçe tasarısının senato onayı sonrası ABD Başkanı Trump tarafından onaylanıp onaylanacağı takip edilecek. Ancak, ABD Başkanı Trump daha önce tasarıyı içindeki bir madde nedeniyle veto edeceğini açıklamıştı. Bu nedenle BIST’te kısa vadede kar satışları yaşansa da global risk alma iştahında ciddi bir zayıflama yaşanmadıkça yükseliş trendinin korunması beklenir. Bugün AMB faiz kararı ve ABD’de açıklanacak haftalık işsizlik maaşı ile TÜFE enflasyon verileri takip edilecek. ABD teşvik paketine ilişkin pozitif gelişmelerle yurtdışı borsalarda pozitif seyir devam edebilir. ABD vadelileri ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre negatif seyir izlerken, Asya boralarında genel olarak negatif seyir var. Endeksin güne hafif negatif eğilimle başlaması beklenirken, dünkü yükseliş sonrası gün içinde banka hisseleri öncülüğünde kar satışları yaşanabilir. Ancak kar satışlarının alım fırsatı olarak değerlendirilmesi ve yükseliş trendinin korunması beklenmektedir.

AKBNK, GARAN, HALKB, ISCTR, TSKB, VAKBN, YKBNK

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 10122020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi – (10.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

Bu Hisse Senetlerinde Getiri Potansiyeli Beklenenden Yüksek. İşte Detaylar.. ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*