Bu Hisse Senetleri Yüzde 49 Üzeri Potansiyel Getiri Sinyali Veriyor! – (20.08.2020)

günlük hisse önerileri

hisse %C3%B6nerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Piyasalarda Dün…

 Endeks dün güne pozitif açılışla başladı. Seans sonlarına kadar yatay bir seyir izleyen BIST100, ardından 1100,00 direnci üzerinde tutunmayı başararak ivme kazandı ve günü %2,95 değer kazancıyla 1124,71 puanla kapattı. 22 günlük hareketli ortalama 1127,0’İ yakından takip edeceğimiz endekste, bu seviyenin üzerinde kalınması halinde 1200,0’ler yeniden hedeflenebilir. Olası geri çekilmelerde ise 1115,0’i destek olarak takip edeceğiz.

 Dolar/TL ise, dün Cumhurbaşkanı Erdoğan’ın açıklamalarının ardından sert düşüş kaydetti. 7,2130 seviyesine kadar geri çekilen kur, ardından toparlanma kaydetti be 7,29-7,30 bandında yerleşti. An itibariyle de bu seviyelerden işlem gören Dolar/TL’de 10 günlük hareketli ortalama 7,3240’ı yakından takip edeceğiz. Bu seviyenin altında kalındığı sürece 7,20’e geri çekilme devam edebilir. Aksi taktirde 7,34-7,36 bandı sonraki hedef olarak izlenebilir.

Bugünün Gündeminde…

 Fed’in son toplantısına ait tutanaklar, koronavirüs salgınının ekonomik etkilerine ilişkin belirsizliğin son derece arttığını, devam eden halk sağlığı krizinin yakın vade de ekonomik faaliyet, istihdam ve enflasyon üzerinde baskı oluşturmaya devam edeceğini ortaya koydu. Tutanaklarda, komitenin son bir kaç aydaki politika eylemlerinin önemli bir destek sağladığına işaret edilerek, bazı katılımcıların ekonomik toparlanmayı teşvik etmek ve enflasyonu komitenin yüzde 2 hedefine döndürmek için ilave desteğe ihtiyaç duyulabileceğini belirttiği aktarıldı

 Yurtiçi veri gündemine baktığımızda öğleden sonra TCMB faiz kararı açıklanacak. Piyasa herhangi bir değişiklik beklemiyor. Seans sonlarına doğru ise merkezi hükümet borç stoku verisi yayınlanacak.

 Yurtdışı veri gündemine baktığımızda ise öğleden sonra Euro Bölgesi ECB toplantı tutanakları yayınlanacak. Ardından ABD tarafında İşsizlik maaşı başvuruları takip edeceğiz. Piyasa başvurularda bir miktar düşüş beklemekte.

ÜCRETSİZ 100 BİN TL ile DEMO HESABI AÇMAK İÇİN TIKLAYIN

Açılış Öncesi Yurtdışı Piyasalar…

 Yurtdışı piyasalara baktığımızda Fed’in toplantı tutanaklarında ABD’nin toparlanma belirsizliğine işaret etmesiyle Avrupa piyasaları açılışta negatif olması bekleniyor. Asya piyasalarında da PBOC faizlerde değişikliğe gitmemesiyle satıcılı bir seyir izleniyor. Amerika vadelileri ise dünkü seans kapanışı ardından aşağıda işlem görüyor.

 EUR/USD ise, 1,1830’a kadar düzeltme görüldü. An itibariyle de bu seviyelerden işlem gören paritede 1,1820’i destek olarak takip edeceğiz. Bu seviyenin altında kalınması halinde 1,1780’e geri çekilme devam edebilir. ECB toplantı tutanakları sonrası hareketlenme görebileceğimiz paritede, yukarı yönlü hareketlerde 1,20 yeniden hedeflenebilir.

FROTO, ALARK, MGROS, ARCLK, EREGL, ULKER, CCOLA, KOZAL, TTKOM, OTKAR

Yatirim Finansman Model Portfoy Onerileri – 20.08.2020

Kaynak: Yatırım Finansman Günlük Bülten

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*