fbpx

Bu Banka Hissesinde Kazandırma Potansiyeli Yüzde 47, Holding’de Ise Yüzde 43! | Şeker Yatırım Hisse Tavsiye Listesi – (29.07.2020)

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

İçerik Başlıkları
gizle

BIST100

Güne pozitif başlangıç yapan ancak daha sonra satışa dönen BIST-100 endeksi gün sonuna doğru özellikle banka hisseleri öncülüğünde sert satışlarla karşılaşarak günü % 3,59 düşüşle 1.152,70’den kapattı. Bankacılık endeksi %4,48 düşüşle negatif ayrışmasını devam ettirdi. Risk alma iştahının zayıfladığı yurtdışı borsalar günü kar satışlarıyla tamamladı. Kur tarafında artan oynaklık ve ABD ile ilişkiler gibi yükselen jeopolitik riskler kar satışlarının sert yaşanmasına neden oldu. CDS’ler hızlı bir artışla 550 seviyelerine yükselirken, TL varlıklara ilişkin risk algısının yükseldiğine işaret ediyor. VIX endeksi 25 seviyeleri üzerinde seyrederken, endeks 28 seviyesi altında kaldıkça ABD borsalardaki kar satışlarının sınırlı kalması beklenir.

Yurtdışı borsalarda ABD-Çin gerilimi, ABD teşvik paketine ilişkin gelişmeler ve Fed’in faiz kararı takip edilecek. Yurt dışında artan vaka sayıları ile yükselen ikinci dalga endişeleri, risk alma iştahının zayıflamasına neden olabilir. ABD ile ilişkilerin bozulabileceğine yönelik beklentilerin güçlenmesi durumunda kısa vadede BIST’te ve TL varlıklarda satış baskısının güçlenerek devam etmesi beklenir. Kurdaki oynaklığın azalması durumunda dün yaşanan sert kar satışları sonrası BIST’te gün içinde tepki alımları görebiliriz. Aksine TL’deki değer kayıplarının devam etmesi durumunda ise BIST’teki satışlar hızlanabilir. ABD ve Almanya vadeli endeksleri BIST kapanışına göre satıcılı seyrederken, Asya borsalarında karışık bir görünüm var. Endeksin güne negatif eğilimle başlaması ve gün içinde dalgalı seyir izlemesi bekleniyor. Endekste tepki alımları oluşsa da belli seviyelerde tekrar satış fırsatı olarak kullanılması beklenmektedir.

Hisseler İçin “AL/SAT-TUT” Tavsiyeleri

AKBNK, GARAN, VAKBN, YKBNK, KCHOL, SAHOL, ARCLK, CCOLA, FROTO, MGROS, PETKM, TCELL, TOASO, TTKOM

Seker Yatirim Hisse Tavsiye Listesi – 29.07.2020

Kaynak: Şeker Yatırım Tavsiye Listesi

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz.

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

CoinOtag’ı ayrıca TwitterFacebookTelegram ve Instagram‘dan da takip edebilirsiniz.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!