Borsalardaki Bitcoin miktarı azalıyor! Bu bir yükseliş sinyali mi?

günlük hisse önerileri

Bitcoin (BTC) sahipleri Bitcoin almak istediklerinde bunu doğrudan borsalardan alıyor. Yayınlanan verilere göre, önde gelen borsalarda tutulan Bitcoin miktarı Kasım 2018’den bu yana en düşük seviyesine düştü.

Glassnode tarafından paylaşılan verilerde, çoğu Bitcoin sahibinin birikimlerini borsalardan geri çektiği ve uzun vadeli yatırımı tercih ettiği görülüyor. Konu ile ilgili haber yapan CoinDesk sitesinde “Yatırımcıların yüzde 90’ı paralarını uzun vadeli saklıyor.” dedi.

Yukselis sinyali mi Borsalardaki Bitcoin miktari azaliyor

Borsalarda tutulan Bitcoin miktarının grafiği. Kaynak: Glassnode

Glassnode tarafından paylaşılan güncel verilerde, borsalardaki Bitcoin bakiyelerinin son iki yılın en düşük seviyesine gerilediği belirtildi. İki yıl önceki gerileme döneminde, Bitcoin ağı sert bir çatala sahipti ve BTC sahipleri paralarını özel cüzdanlarına taşımıştı.

Borsalarda Bitcoin’deki düşüş fiyat artışına neden olabilir

14 Nisan’da, benzer bir süreç gerçekleştiğinde, şöyle bir tweet gönderen Glassnode, borsalardan çekilen Bitcoin mevduatlarının uzun vadeli yatırım miktarında bir artışa işaret ettiğini belirtti.

Digital Assets Data CEO’su Mike Alfred’e göre, borsalardaki bu düşüş BTC fiyatındaki yükselişi tetikleyebilir. CoinDesk’e konuşan Alfred şu ifadeleri kullandı:

“MicroStrategy gibi büyük kurumsal yatırımcılar varken [BTC’leri] şimdi satmak için bir sebep yok. Kurumsal yatırımcı sayısını artırma potansiyeline sahipken neden satış yapasınız? “

Corona virüsü salgını başladığından bu yana kripto para yatırımcılarında artış olduğu biliniyor. Çoğunlukla geleneksel finans piyasalarından gelen bu yatırımcılar, kripto para borsalarında işlem yapmak yerine kripto para portföylerini yönetmek için dış hizmetleri tercih ediyor. Borsalardaki Bitcoin bakiyesindeki düşüş de büyük ölçüde bu tercihten kaynaklanıyor olabilir.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*