fbpx

Blockchain Şarapları Tanıtmak için Kullanılacak!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Gürcistan şarap üreticilerini küresel bir şarap tüccarı kitlesinin önüne çıkarmak için Blockchain platformu Wiv ile işbirliği yapacak. Gürcistan, binlerce yıllık şarap endüstrisini 21. yüzyıla taşımaya çalışıyor.

Blockchain Üzerinden Şarap Ticareti?

Blockchain

Gürcistan küresel şarap pazarında çok tanınmıyor. Ancak 8000 yıldan daha eskilere dayanan uzun ve hikayeli bir şarap üretimi geçmişi vardır. Şarap yapım tekniklerinin çoğu bin yıldır değişmeden aktarılıyor. Üreticiler hala olgunlaşma sürecinde ahşap fıçılar yerine kveri olarak bilinen kil depolama kaplarını içeren geleneksel yöntemleri kullanıyor.

Bugün, ülke yaklaşık 525 üzüm çeşidine ve 1.800’den fazla üreticiye sahip. Şarap ihracatı 2019’da 94 milyon şişeye ulaştı. Gürcistan hükümeti, sektörü modernize etmek ve büyüyen küresel şarap üreticileri ve tüketicileriyle ilişki kurmak için Wiv’i seçti. Şarap endüstrisini blockchain ekosistemine dahil ediyor.

Blockchain ile NFT Olan Şaraplar

Blockchain

Stratejik ilişki, seçilen Gürcü şaraplarının, gerçek şişelerin kendileri tarafından desteklenen NFT’lere dönüşmesini sağlar. Bu NFT’ler, Wiv platformunda mevcut olacak ve kullanıcıların ürüne ve sürecine daha fazla güvenerek şişeleri satın almasını sağlayacak. Platforma eklenen şaraplara, menşelerini vurgulayan dijital sertifikalar eşlik edecek.

Amaç Güven Vermek!

Bu stratejik girişimin bir kısmı, Gürcü şarapları için. Batı Avrupa menşe standartlarının belirlenmesine benzer bir kalite güvence standardı geliştirmeyi de içerir. Uzmanlar paneli, vintajları test edecek ve bulgularını aktaracak ve Gürcü şaraplarının koleksiyoncuların ve tüccarların daha zorlu taleplerini karşılamasına yardımcı olacak.

Blockchain teknolojisi ile kalite standardı gelecek. Blockchain ile şarabın kökenini temin edecek. Fikir tüccarlara ve koleksiyonculara çıktı konusunda daha fazla güven vermek. ERC-721 formatında basılan NFT’ler, bölgenin şarapçılık itibarını küresel izleyici önünde oluşturur. Blockchain aracılığıyla Gürcü şaraplarının daha sorunsuz ticaretini kolaylaştırmak için kullanacak.

Gürcistan’ın bu hareketi dünyada şarapçılık sektörü için önemli olacak. Şarapçılıkta en önemli mevzu güven. Eğer Gürcistan bu sorunu çözebilir ise şarapçılık sektöründe önemli bir yere sahip olabilir. Bu hareket eğer başarılı olursa. Gürcistanda ki büyük şarap üreticilerinin şirket hisselerinde değerlenmelere sebep olabilir. Kim bilir belki de aynı teknoloji ülkemizde de kullanılarak, Türkiye şaraplarını tüm dünyaya tanıtabiliriz.

Blockchain Şarapları Tanıtmak için Kullanılacak! haberi ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!