fbpx

Biyoteknoloji hisse senetleri ve ABD seçim ilişkisi!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Biyoteknoloji borsası yatırım fonları, son zamanlara kadar sıcaktı. Tarih, daha önce yükselen gruptaki son zayıflığın seçim yılı gerginliklerinin bir belirtisi olduğunu ve yatırımcıların bu fonları çok uzun süre görmezden gelmemesi gerektiğini gösteriyor.

First Trust NYSE Arca Biotechnology Index Fund FBT, +% 1,51 örneğini ele alalım.

First Trust Kıdemli Başkan Yardımcısı Ryan Issakanien, “Ancak, 20 Temmuz’da zirve yaptığından beri, NYSE Arca Biyoteknoloji Endeksi% 12,7 düşerken S&P 500 Endeksi% 8,7 arttı (1/9/20 tarihine kadar)” dedi.

“Biyoteknolojinin son zamanlardaki düşük performansına dair pek çok olası açıklama olsa da, yaklaşan başkanlık seçimi önemli bir faktör olduğuna inanıyorum. ABD’de yükselen sağlık hizmetleri maliyetleri, özellikle son yirmi yılda seçim kampanyalarındaki Demokrat parti adayları için önemli bir sorun haline geldi (Ekonomik Bakım Yasası 2010’da kabul edildi). Ancak tarih tekrar ederse, bu geri çekilme çekici bir satın alma fırsatını temsil edebilir.”

Neden Önemli: FBT ve benzerleri, büyük ölçüde koronavirüs salgını nedeniyle bu yıl daha yüksek teklifler aldı. Bu inandırıcı bir katalizör olsa da, yatırımcıların COVID-19 yenildiğinde hayata hazırlanmaları gerekiyor.

Bu, seçim gününün sonucuna bağlı olarak düzenleyici onayları ve daha fazla konsolidasyonu içerebilir.

Bugün FBT’yi düşünenler için, son dört cumhurbaşkanlığı seçim döngüsünde, ETF’nin temel endeksinin Seçim Günü’nden iki ay önce daha yüksek işlem gördüğü tek zaman 2004’teydi. Bu seçimlerden iki ay sonra, FBT’nin kıstası bunlardan üçünde daha yüksekti. 

Sırada Ne Var: “Son dört cumhurbaşkanlığı seçimleri sırasında (2004, 2008, 2012 ve 2016), biyoteknoloji hisse senetleri seçim gününe doğru zayıf bir performans gösterdi. Ortalama olarak, NYSE Arca Biyoteknoloji Endeksi önceki 2 ayda -% 6,4 getiri elde etti,” First Trust’a göre, “Ancak bu seçimlerden sonra biyoteknoloji hisse senetleri de hangi aday seçilirse seçilsin güzel bir şekilde toparlandı. Demokrat ve Cumhuriyetçi cumhurbaşkanı adayları bu dört seçimi eşit olarak paylaştırırken, seçim gününden 2 ay sonra ortalama getiri% 4,9 oldu. seçim gününden 12 ay sonra ortalama getiri% 34,6 oldu. “

Sırada ne olduğuna gelince, yatırımcılar muhtemelen tarihin tekrarlanacağını umuyorlar çünkü FBT’nin endeksi, son dört başkanlık seçiminin her birinden bir yıl sonra derin çift haneli marjlarla daha yüksek işlem gördü.

Beğenebileceğiniz İçerikler


hisse önerileri

GOODY, KOZAA, ENKAI Hisse Yorumları ve Hisse Önerileri – (10.09.2020)


coin yorum

Tesla hisse senetleri Bitcoin fiyatının yükselmesine yardımcı olabilir

Yatırım tavsiyesi CoinOtağ’a ait değildir, CoinOtağ hiçbir kazanç veya kayıptan sorumlu tutulmaz. 

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Biyoteknoloji hisse senetleri ve ABD seçim ilişkisi! ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!