fbpx

Bitcoin’in Karşılaştığı 2 Büyük Sorun için Bitcoin Savunucularından Açıklamalar Geldi!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bitcoin BTC

Kripto para piyasasında devam eden piyasa çılgınlığı, yatırımcıları anlık olarak sevindirip üzebiliyor. İki tarafın olduğu piyasada dengeler değişmeye başladı. Pek çok şüpheci, kripto ‘balonunun’ yakın zamanda patlayacağını söylerken, diğer taraftan bitcoin ‘savunucuları’ ise bunun sert bir düzeltme olduğunu ve geçmişte birçok kez böyle âni düzeltmelerin yaşandığını belirtirken, birbirlerine delilleriyle birlikte iknâ etmeye çalışıyorlar. Bunların konuşulduğu sırada Bitcoin 33.000 dolar civarlarında dolanırken, Ethereum ise 1.850 dolar civarında seyrediyor. İşte detaylar…

Bitcoin Savunucuları Üzüntülü!

Bitcoin ve kripto para savunucuları mevcut düzeltme için Elon Musk ve Çin’in yaptıklarına dâir tedirginlik duyuyor.

2020 yılının başından bugüne kadar kripto paralar olumlu bir hava içerisinde devam ederken, son 2 ay içerisinde olumsuz bir hava oluşturmaya çalışan Elon Musk ve Çin son zamanlarda yapılan kötü baskı kripto para piyasasını çok büyük bir şekilde zarar vermekle beraber, bitcoine ‘balon’ diyen kişiler için sevinçli bir hava oluşmuş durumdadır.

Elon Musk’ın 2020 yılında kripto paraları savunmasıyla başlayan bu serüven 2021 Mayıs ayına kadar devam etti. Sadece bitcoin değil, Dogecoin (DOGE) savunuculuğuda yapan Elon Musk 2021 Mayıs ayında aniden bitcoin için kirli enerji kullanımı dolayısıyla Tesla’nın ödemeleri durduracağını söylemesinin ardından piyasa çok kötü bir şekilde negatif etkilendi.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

2021 Haziran ayına gelindiğinde ise Çin’in kripto paralara kısıtlama ve madencilere yasak getirmesinin ardından Elon Musk’ta olduğu gibi piyasa bu olumsuz haberi kaldıramadı. Bu haberlerin ardından bitcoin ardı ardına -%20 ve -%25 düştüğü günlerde 2 gün içerisinde ortalama -%50 bir düşüş ile piyasaya giren yeni yatırımcıları sadece uzaklaştırmakla kalmadı. Yeni giren yatırımcıları çok büyük bir şekilde üzüntü içerisinde bıraktı.

Kısa Vadede Kripto Paraların Geleceği Ne Olacak?

Kısa vadeli yatırımcıların beklediği gün ne zaman gelir? Elon Musk ve Çin’in olumsuz tavırlarına piyasanın negatif yönlü etkilenmesi yatırımcıları üzdü.

Kısa vade için kripto paraların sadece teknik olarak değil temel olarakta olumlu bir piyasaya bürünmesi gerektiğine inanan yatırımcılar o olumlu haberin nereden geleceğini bekliyorlar.

Yakın bir zamanda Twitter’ın CEO’su Jack Dorsey, Tesla ve SpaceX’in CEO’su Elon Musk’ın ‘The B Word’ adlı bitcoin etkinliğinde karşılıklı temiz enerji, kripto paraların geleceği, amaçları ve düşüş hakkında konuşma yapmaları bekleniyor. Bunların temel olarak piyasaya olumlu bir hava vereceğini ve yatırımcıların burada geçen olumlu seyre göre işleme girmeleri bekleniyor.

Ryan Selkis Açıklamalarda bulundu!

Messari’nin kurucusu ve CEO’su Ryan Selkis, kripto pazarı hakkında olumlu kaldığını twitter hesabından duyurdu.Ryan Selkis twitter

Selkis şunları açıklamalarında özellikle şunu söyledi: ‘Kripto’nun geleceği için şu anda olduğum kadar, daha önce hiç bu kadar heyecanlanmadım.’ dedi.

Ayrıca Selkis şunları kaydetti:

Bitcoin, tartışmasız olumlu sert iki rüzgarla karşılaştı (Bu gerçekten iyi bir haber).

1-Elon Musk’ın temiz enerji kullanımı adı altında eleştirmesi

2-Çin’in bitcoini yasaklaması

Her ikiside tüm kripto para sektörü için anlamlı risk azaltma olaylarıydı. Bunu yara almadan atlattık.

Sözlerini belirten Selkis, bu olaylar piyasayı büyük ölçüde etkiledi. Enerji tartışması, Tesla’dan Elon Musk’ın bu konuda tweet atmasının ardından gündeme geldi. Çin’in madencilik üzerindeki baskıları Bitcoin’in hash oranını etkiledi. Bitcoin, bu haberi takiben fiyatta ani bir düşüş ve farklı borsalarda satış baskısında bir artış görüldü.

Bir dizi twit paylaşan Selkis önemli yerlere değinerek yeni yatırımcılar için umut kaynağı oluşturdu. Ve şunları dedi:

Çin ‘yasağı’ kripto para sektörüne sadece bugün değil, her zaman olan bir FUD kaynağı olmuştur. Olmasını beklediğimiz her şey gerçekleşti.

1-Geçici satış rüzgarı

2-Madencilik kapasitesinin göçü

3-Jeopolitik riskler

bunların gerçekleşmesinin kripto paraya uzun vade ile bakıldığında olumlu bir seyir olacağından bahseden Selkis, kripto paraya olan güvenini tazeledi.

Madencilik Hakkında Neler Söyledi?

Sürdürülebilir madencilik konusuna ise Selkis şu sözlerini ekledi:

Bitcoin madenciliğinin ilişkili olduğu çevresel maliyetleriyle bağlantılı olan ESG riskiydi. Bunu benimsemeye devam etmek için Çin’in sıcak kucaklamasından çok daha büyük bir risk oluşturduğu ve ironik bir şekilde, Çin’in ESG riskini azaltmaya yardımcı olduğunu belirtebilirim.

Daha önceki haber bilgilerimizde değindiğimiz gibi, Çin’den kuzey amerikaya ve dünyanın diğer bölgelerine doğru hareket eden bir paradigma var. Bu, Selkis’in tweetlerinden birinde de kabul edildi.

Çin’in sınırları içerisinde en kirli madenciliklerinden biri gerçekleşiyordu. Madencilik kapasitesi büyük güvenlik duvarının dışına çıktıkça temizlenmeye başladı. Bu pozitiflik önümüzdeki günlerde batılı madencilerden göreceğimiz PR baskısı, 2. çeyrek ESG’yi tersine çevirecek.

Bitcoin madenciliği batıya doğru ilerlerken son twitinde Selkis şunları söyledi:

Daha temiz bir kripto para madenciliği endüstrisi: Söz konusu coğrafi kayma ile çıkış, bitcoinin karbon ayak izini azaltmaya yönelik olumlu bir adım olabilir.

Kripto şüphecilerinden birisi olan Peter Schiff’te aynı sözleri dile getirerek.Peter Schiff

Daha sağlıklı bir kripto para madenciliği olabileceğini ve madencilerin Çin’den daha güzel bir yer bulup daha rahat bir şekilde hareket edebileceklerini dile getirdi.

Okumalarınız için şükranlarımızı sunuyoruz. Eğer özellikle eleştireceğiniz bir kısım var ise yorumlarda buluşalım.

 

Bitcoin’in Karşılaştığı 2 Büyük Sorun için Bitcoin Savunucularından Açıklamalar Geldi! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!