fbpx

‘Bitcoin’in Bunu Başarma Şansı Yüksek!’ İşte Detaylar…

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Satoshi Nakatomo - Bitcoin (BTC)

Kripto para birimleri hızlı yükselişleri ve insanlarda uyandırdığı duygu ile, on yıl içerisinde finansal ekosisteme hakim olmuştur. Peki kripto paraların böyle hızlı yükselişindeki etki ve sebepler nelerdir? Gelin bu soruya cevap bulalım.

Kripto Paralar Nasıl Hızlı Bir Yükseliş İçerisine Girdi?

Kripto paralar yani dijital paralar, varlıkları itibari ile normal para birimlerinden en büyük farkı sınırlandırılabilir bir para birimi olmalarıdır. Teknolojinin gelişmesi ve ülkelerin sıklıkla para basmasından dolayı Satoshi Nakamoto yani kripto paraların babası olarak bilinen kişi,  2008 yılındaki krizden sonra ülkelerin sıklıkla para basmasından ve ellerindeki paranın değersizleşmesine tepki olarak bu fikri ortaya attı.

2009 Yılında Satoshi Nakamoto tarafından oluşturulan Bitcoin kripto para birimi çıkarıldı. ilk merkeziyetsiz kripto para olan bitcoinin asıl amacı ülkelerin sıklıkla para basmasına karşın sınırlı bir para olmasıdır.

Satoshi Nakamoto

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Bitcoin Peki Neyi Başaracak?

ABD doları, dünyanın rezerv para birimini düşündüğünüz anda aklınıza gelen ilk para birimi olabilir. Bugün, International Monetary Fund (IMF)’ye göre, tüm yabancı banka rezervlerinin %61’inden fazlası ABD doları cinsindendir. Ayrıca, dünya borcunun yaklaşık %40’ı dolar cinsindendir.

Bununla birlikte, örneğin bir kripto para birimi, örneğin Bitcoin, fiat’ı tahttan indirebilir ve tüm geleneksel finansal ekosistemle rekabet edebilir mi?

Şu anda imkansız görünebilir, ancak Kraken borsasının başkanı Dan Held buna şiddetle inanıyor. Kısa süre önce , kripto para piyasasının en büyük para biriminin yani bitcoinin yaklaşık 10 yıllık bir süre içinde küresel bir rezerv olma potansiyeline sahip olduğunu iddia etti. 

Bitcoin Analiz

Hiperbitcoin kavramı hakkında konuşan yönetici, şunları söyledi:

Hiperbitcoin, bitcoinin dünya rezerv para birimi olduğunu ifade ediyor. Dünya, artık ulusal para birimimiz yok, sadece bitcoin var. Bitcoin’in bunu başarma şansının yüksek olduğunu düşünüyorum.

Açıklamalarında bulunan Kraken borsasının başkanı Dan Held, bununla birlikte, dünyadaki çoğu bürokrat, Bitcoin ve diğer kripto para birimlerinin “ çok tehlikeli ” olduğuna ve finansal ortama istikrarsızlık enjekte ettiğine inanıyor.

Mevcut tereddüt ve isteksizliği akılda tutarak, kripto karşıtlarının zihniyetindeki değişim muhtemelen on yıldan fazla sürecektir. Belki de ülkeler CBDC’lerini piyasaya sürmeye başladığında, bitcoini rezerv para birimi olarak benimseme konsepti hız kazanmaya başlayacaktır.

Held’e göre, sonunda bu süreci güçlendirecek bir sonraki kilit oyuncu grubu, kurumsal yatırımcılar ve hükümetten gelen katılımcılardı. Ve bunların olduğunu piyasayı sıkı takip ederek ve ülkelerin kripto varlıklara karşı duruşuna bakarak görebiliriz.

Kripto savunucusu ayrıca, gelişmekte olan ülkelerin artık Bitcoin’e değer verdiğini çünkü etrafında dönen endişeleri çözdüğünü, Batı’daki gelişmiş ülkelerin ise merkez bankalarının para basımına karşı bir koruma olarak kullandığını iddia etti. Held ayrıca, Bitcoin’in “kimsenin karışamamasının” bu geçişe öncülük eden temel neden olduğunu iddia etti.

Bu doğru para, kimsenin değil, sizin kontrol edebileceğiniz paradır.

Açıklamalarıyla kripto para yatırımcıları için olumlu ifadelerde bulundu.

Yazımız hakkında olumlu veya olumsuz yorumlarınızı bekliyorum.

 

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!