fbpx

Bitcoin’in 185 Bin Dolara Gideceğini Gösteren Veri!

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Bitcoin BTC

Bitcoin fiyatlarının 64 bin dolar seviyesini görmesinin ardından yaşanan düşüşü, ayı sezonu olarak kabul edenler var. Ancak bazı veriler bize yükselişlerin bitmediğini ve devam edeceğini söylüyor! 

Yıl Sonunda Ralli Mi Geliyor ? 

Rainbow Chart (Gökkuşağı Grafiği) yükselişin bitmediğini açıklamaya çalışıyor. Bitcoin’in sene sonunda 185 bin dolarları görebileceğini söylüyor. Geçtiğimiz yılların döngülerini ele alarak oluşturulan bu grafik sene sonu yükselişi bekleyen insanların da iştahını kabartıyor. 

Bitcoin Fiyatları Hâlâ Ucuz!

Bitcoin Rainbow Chart
Grafik bizlere belirli seviyeler hakkında bilgi veriyor. Ortalama olarak alım ve satım seviyelerini söyleyen grafiğe göre şu an olduğumuz konum “Hâlâ Ucuz” olarak adlandırılmış.
2013 ve 2017 yıllarında ki boğa piyasalarında ki verilerden yararlanarak oluşturulmuş. Bu verileri göz önüne alındığında 185 bin dolara yıl sonunda gidilebilmemiz imkansız gözükmüyor.

Bitcoin’de Tepe Henüz Gelmedi!

Bitcoin fiyatlarında tepenin henüz gelmediğini belirten grafik, gerçekleşen halving yarılanma ödüllerini de gösteriyor. Şu an grafikte dip noktasını 12 bin dolar olarak gösterirken tepe noktasının 145 bin dolar olduğunu belirtiyor. Grafik son boğa koşusu gelmeden önce dip seviyesi olan 4900 dolar seviyesini de nokta atışı tespit etmeyi başarmış gözüküyor. 64 bin seviyelerin de “Bu bir balon mu” diyerek mizahi bir dille seviyeyi bize dile getiriyor. Bir sonra ki satış seviyesinin 90 bin dolar ile 123 bin dolar seviyesi arasında olduğu da grafikte ki veriler arasında. Elbet de bu fiyat aralıkları zaman ilerledikçe değişiklik gösteriyor.
Yazımızın yazıldığı 26.06.2021 tarihi için belirttiğimiz fiyat aralıkları geçerlidir. İlerleyen zamanlar da grafikte ki fiyat aralıkları artış gösterecektir. Vermiş olduğumuz tepe ve dip noktalarının geçerliliği kalmayacaktır.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Bitcoin Rainbow Chart
Bitcoin Rainbow Chart

Bir Çok Yatırımcının Umudu 2017!

2017 yılı boğa sezonunda, gelen %25 düşüşün ardından yıl sonunda fiyatın yeni rekorlara koştuğunu biliyoruz. Bu da grafiği ve yıl sonu rallisi teorilerini destekler nitelikte bir veri olarak karşımıza çıkıyor. Özellikle uzun vade içerisinde yatırımcılara fikir verebilecek bir tablo. Aynı zaman da büyük yatırımcıların bu tabloyu dikkate alabileceğini düşünerek küçük yatırımcıların küçük resimden çok büyük resme odaklanmasını da kolaylaştırabilir. Bu da küçük yatırımcının uzun vade yatırımlarında artışa sebep olabilir.

Bitcoin’in 185 Bin Dolara Gideceğini Gösteren Veri! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!