fbpx

Bitcoin ve Yatırımcıların şimdiki ve gelecekteki ilişkisi nasıl olacak?

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Bitcoin yalnızca acemi yatırımcılarla veya yasadışı faaliyetlerle ilişkilendirildiği günler geride kaldı. Bitcoin’in durdurulamaz boğa rallisi ve DeFi’nin yükselişi ile geçen yıl, ekosistemdeki kurumsal yatırımların benzeri görülmemiş seviyelerde arttığı görüldü.

Yatırımcılar ve Bitcoin için gelecek

Bitcoin

Aslında, bir zamanlar her şeyi eleştirenler bile, şimdi finansman veya yatırım faaliyetlerine milyonlarca dolar ayırdı. ABD’deki enflasyon, yıllar önce görülen son seviyelere ulaştığından, kriptoya yönelen yatırımcıların sayısının yalnızca artacağı görülüyor.

Fidelity Digital Assets tarafından kurumsal yatırımcı ilgisi üzerine yakın zamanda yapılan bir araştırma, ankete katılanların %70’inin yakın gelecekte dijital varlıkları satın alma veya bunlara yatırım yapma niyetlerini ifade etmesiyle tam da bunu vurguladı. Ayrıca, ankete katılanların neredeyse %90’ının önümüzdeki 5 yıl içinde şirketlerinin veya müşterilerinin portföylerine kripto para eklemesi beklenebilir.

Çalışma, Aralık 2020 ile Nisan 2021 arasında 1.100 küresel kurumsal yatırımcıyı araştırdı ve aynı amaçla, dijital varlık maruziyeti, doğrudan kripto para birimlerine yatırım yapmak, kripto ile ilgili şirket hisseleri satın almak veya diğer yatırım ürünleri aracılığıyla risk almak olarak tanımlandı.

Bitcoin

Yukarıda bahsedilen bulgu, BTC piyasasına yatırımcı ilgisini artıran diğer son anketlerle uyumludur. Bu ayın başlarında, Nickel Digital Asset Management tarafından yapılan bir anket, kurumsal yatırımcıların %82’sinin şimdi ile 2023 arasında kripto para risklerini artırmayı planladığını gösterdi. Aksine, Fidelity Investments tarafından yapılan bir anket, geleneksel finansa göre konumu nedeniyle kritikti.

Burada, firmanın dijital varlıklar şubesinin, personelini %70 oranında artıran yakın tarihli bir duyurunun ardından işlevselliğinin de artırdığını belirtmekte fayda var. Bu açıkça, kurumsal yatırımcıların kripto hizmetlerine olan talebinin yalnızca arttığının bir işaretiydi.

Daha da önemlisi, dünyanın en büyük aracılar komisyoncusu TP ICAP, geçen ay Fidelity ve diğerleri ile ortaklaşa kurumsal yatırımcılar için bir kripto ticaret platformu başlatacağını duyurdu.

İnsanlar Bitcoin’den neden çekiniyor

Bitcoin

Son olarak, Fidelity tarafından yapılan anket, ankete katılan kurumların yarısından fazlasının halihazırda dijital varlıklarda tahsisat tuttuğunu da ortaya koydu. Ek olarak, Asya’dan gelen yatırımcıların, Avrupa ve ABD’den gelenlere istikrarlı bir şekilde yetişmesiyle birlikte kripto varlıklara daha fazla tercih ettikleri tespit edildi.

Ancak, ankete katılan yatırımcılar arasında giriş engelleri ve şüphecilik hâlâ yaygın. Piyasa manipülasyonu ve temel eksikliğin yanı sıra, fiyat oynaklığı, bu yatırımcıların kripto piyasasına girmesi için birincil caydırıcı olarak gösterildi. İkincisi, aslında, bir Bitcoin ETF’nin Amerika Birleşik Devletleri’nde ülkenin düzenleyici kurumları tarafından onaylanmamasının başlıca nedenlerinden biri olarak gösterildi.

Bitcoin ve Yatırımcıların şimdiki ve gelecekteki ilişkisi nasıl olacak? haberi ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!