fbpx

Bitcoin Temiz Enerjiye Geçiyor! – İklim Anlaşması İmzalandı!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bitcoin btc

Kripto İklim Anlaşması (CCA) Bitcoin madencileri tarafından imzalandı. Buna göre Bitcoin artık yenilenebilir enerji kaynaklarına yöneliyor. Çevreci bir tutum izlemeyi düşünen madenciler, enerji kullanımından kaynaklanan Bitcoin düşüşlerini engellemek istiyorlar.

Son zamanlarda küçük ayı olarak adlandırabileceğimiz bir düşüş görmekteyiz. Olası kötü senaryolar yazılıp paylaşılırken, madenciler yenilenebilir kaynakları kullanmaya karar verdi. Bu durum son zamanların büyük düşüşlerini, büyük yükseliş ile tamamlayabilir.

Bitcoin Yenilenebilir Enerji Kaynakları İle Kullanıldığında Ne Değişir?

Kripto para borsasının bir numarası son zamanlarda yaptığı düşüş hareketleri ile büyük bir korku ve heyecanı beraberinde getirdi. Özellikle çevreci olmamakla suçlanan Bitcoin, artık çevreci bir hareketin parçası. Hatta Bitcoin üretiminde; rüzgar, güneş ve diğer yenilenebilir enerji kaynakları kullanılacak.

Yüksek enerji kullanımıyla birçok kez gündeme gelen Bitcoin madenciliği, yenilenebilir enerji kaynaklarının kullanılmasıyla beraber tekrar eski şaşaalı dönemlerine dönebilir. Elon Musk, madenciliğin yoğun enerji kullanımı nedeniyle Tesla şirketi için Bitcoin ödemelerini durdurmuştu. Sonrasında ise, yarı fiyatına düşen BTC, 2021 yılının en düşük seviyelerini görmüş gibi görünüyor. Ayrıca BTC düşüşü sonrasında sosyal medyadan büyük tepki alan Musk, bu yeni gelişme ile beraber yeni bir tweet atabilir.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Bitcoin iklim anlaşması

Sadece BTC tarafında değil, büyük teknoloji şirketleri de yenilenebilir enerji peşinde. Amazon ve Google gibi büyük şirketler veri merkezlerinde yenilenebilir enerji kullanmak için birbirleriyle yarışıyor. Hatta, yenilenebilir enerji satışları bile başlamış durumda. Google enerji yöneticisi  Michael Terrel, “Temiz enerji için bir izdiham yaşanacak” dedi. Teknoloji dünyası yenilenebilir enerji kullanımının ciddiyetini anladı. Tehlikeli seviyelere ulaşan enerji kullanımı, bu sayede büyük oranda düşebilir.

Madencilikte Yenilenebilir Enerji Kaynakları Ne Durumda? 

Halka açık madenciler topluluğuna göre, artık madencilik için kullanılan enerjinin %90’ı karbon nötr. Madenciler, kullanılan enerjiye fazlasıyla dikkat etmeye başladılar. Temiz enerjiye bağlılık ve çevreci olma hedefiyle çalışan madenciler sayesinde, Bitcoin’in önü açık gibi görünüyor.

Yenilenebilir enerji kaynaklarının madenciler tarafından kullanılması büyük bir heyecan yaratıyor. Özellikle son düşüşün sebeplerinden olan enerji kullanımı, çözülme aşamasında. Madencilerin yenilenebilir enerji kullanımı için, tüm odaklarını bu tarafa verdiği ve bunun üzerine yoğun çalışmalar yaptıkları biliniyor.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!