fbpx

Bitcoin Kötü Senaryoda 15 Bin Dolar’a Düşebilir: “Kötüye Hazırlan, İyiler Bonus Olsun!”

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
bitcoin düşüş

Bitcoin fiyatları için olumsuz bir tahmin Guggenheim’dan Scott Minerd’den geldi. Minerd, Bitcoin alıcılarının 15.000 dolar düzeyini beklemesi gerektiğini söyledi. Bu söylem, kripto para piyasasında biraz yıkıcı bir söylem olduğu için takipçilerinin morallerinin bozulduğunu söylemek mümkün. Ancak kötü senaryoları da bilmemiz, olası durumlarda eyleme geçmemizi tetikler. Hadi o tahmine bakalım.

Korkutan Bitcoin Fiyat Tahmini!

Guggenheim CIO’su Scott Minerd, 25 Haziran’da katıldığı bir CNBC programında, mevcut teknik resme dayanarak 10.000 doların Bitcoin için “gerçek dip” olacağını söyledi. Lakin, bu gibi çok büyük düşüş eğilimi gösteren bir fiyat gayesinin “biraz aşırı” olacağını kabul ediyor ve bu nedenle daha ılımlı bir fiyat tahminini 15.000 dolardan yana tutuyor.

Geçtiğimiz bir haberimizde de ünlü bir ismin, CNBC’de 5000$ değerinde BTC almasına rağmen fiyatların 12 bin dolara düşeceğini haber yapmamıza, Hisse Bank topluluğundan tepkiler yağdı. Haber değeri taşıyıp taşımadığı üzerine topluluktan aldığımız soruları bu aralıkta cevaplamak istedik. CNBC milyonlarca insanın izlediği, referans aldığı güçlü ekonomi programlarına ev sahipliği yapıyor. Dolayısıyla oradaki fiyat tahminleri ve analizlerini takip etmeniz, hiçbir şey olmasa bile genel algıyı anlamanıza yardımcı olacaktır. Bu gibi bilgileri eğitim setimizden öğrenebilirsiniz.

Bitcoin tahmininin bu aralık aslında akıllara Bitcoin fiyatının volatilitesini getiriyor. Son devirde hatırlanacağı üzere BTC fiyatı 29.000 dolar düzeyine kadar düştü.

Bitcoin’in 35.000 dolar düzeyine süratli toparlanması bir boğa tuzağına dönüştü. Kripto para birimi gece bu yazıyı yazdığımız saatlerde 32.000 doların altına düşmüş ve görünüşe göre topu artık ayılar çeviriyor. Minerd, lider kripto para birimine girmek isteyen yatırımcıların çabuk etmemesi gerektiğini düşünüyor ve “insanların şu anda Bitcoin’e para yatırmak için endişelenmeleri gerektiğini düşünmüyorum” ifadelerine yer veriyor. Minerd’in en karamsar amacına ulaşmak için lider kripto para biriminin yüzde 68 daha düşmesi gerekecek.

Konsolide olmak bile yılları alıyor

Minerd, piyasadaki kayıpların konsolide edilmesinin “birkaç yıl” sürebileceğini söylüyor. Yakın vadede daha fazla düşüş beklentisine karşın Minerd, uzun vadede Bitcoin için ciddi bir artış öngörüyor. Bitcoin’in altınla eş değer bir varlık deposu haline gelmesi durumunda 400.000 ila 600.000 dolar arasında bir fiyata sahip olacağını öne süren Guggenheim araştırmasına işaret ediyor. Minerd, ek kurumsal dayanağın kripto para ünitesini bu düzeylere hakikat itebileceğini savunuyor.

HisseBank.com olarak belirttiğimiz üzere bu sayıları geçtiğimiz Şubat ayında veren Minerd Bitcoin arzının dünyadaki altın arzına nazaran kıyaslamasını yaptığımızda her bir BTC’nin 400 bin dolardan 600 bin dolara kadar çıkma ihtimalinin olduğunu tabir etmişti. Bu sayıyla ilgili olarak Minerd adil bir pahanın ne olabileceğinin bir göstergesi biçiminde tabir de kullanmıştı. Minerd ayrıyeten nihayetinde Bitcoin ve Ethereum için kripto para piyasasının “kazananları” vurgusu yapıyor.

Bitcoin Kötü Senaryoda 15 Bin Dolar’a Düşebilir: “Kötüye Hazırlan, İyiler Bonus Olsun!” yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!