fbpx

Binance Kripto Borsalarının Üzerindeki Baskı Nedeniyle Ontario Eyaletinden Ayrılıyor!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
Binance

Dijital varlık ticaret platformları üzerinde devam etmekte olan düzenleyici baskının ardından kripto para borsası Binance artık Kanada’nın Ontario eyaletinde hizmet vermeyeceğini duyurdu.

Bitcoin BTC

Binance Kanada Ontario’dan Çıkıyor

Günlük işlem hacmine göre dünyanın en önde gelen kripto para borsalarından birisi olan Binance, Kanada’nın Ontario eyaletinde yaşayan kripto para yatırımcılarını ilgilendiren bir değişiklik ile ilgili müşterilerini bilgilendirdi. Binance şirketi artık bu eyalette sınırlı bir yetkiye sahip. Yapılan bir basın açıklamasında Binance alınan bu kararların, kripto paralar ile ilgili uyumluluk sürecinin bir parçası olduğunu açıkladı. Binance yaptığı açıklamada 2021-06-26 saat 3:59:59 tarihinden itibaren geçerli olarak faliyetlerini sınırlandıracağını söyledi ve şöyle ekledi:

Malesef Binance artık Ontario merkezli kullanıcılara hizmet vermeye devam edemiyor. Verdiğimiz rahatsızlıktan dolayı özür dileriz.

window.coinzilla_display = window.coinzilla_display || [];
var c_display_preferences = {};
c_display_preferences.zone = “1205f218045a6e91178”;
c_display_preferences.width = “728”;
c_display_preferences.height = “90”;
coinzilla_display.push(c_display_preferences);

Bu sözlerin ardından kripto para platformu Kanada’nın en kalabalık bölgesindeki kripto para yatırımcılarına “31 Aralık 2021’e kadar tüm aktif pozisyonlarını kapatmalarını ve cüzdanlarını kontrol etmelerini” tavsiye etti.

Kripto Para Borsaları Baskılar ile Karşı Karşıya

Geçtiğimiz aylarda ve günlerde Ontario Menkul Kıymetler Komisyonu eyalette faliyet gösteren dijital varlık alım satım platformlarının peşine düştü. Menkul Kıymetler bu borsaların kayıt gerektiren menkul kıymetler mevzuatlarına uymasını istiyor, Bu da Binance gibi borsaların sıcak baktığı bir durum değil. Bu baskıların ardından geçen Ağustos ayında da Bniance gibi bir kripto türevleri borsası olan Bitmex de Ontario eyaletinden ayrılmaya karar vermişti. Eyalette kayılı olarak hizmet vermeyen bu platform da Eylül 2020’den itibaren Ontario kullanıcılarına erişimi kısıtladığını duyurdu.

Ontario Menkul Kıymetler Komisyonun bu kararı sonrasında Binance gibi büyük işlem hacmi olan bir kripto para borsasını yasaklamasının ardından ilerleyen dönemlerde alacağı kararlar bekleniyor.

Binance Kripto Borsalarının Üzerindeki Baskı Nedeniyle Ontario Eyaletinden Ayrılıyor! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!