fbpx

Binance Hisse İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Günlük işlem hacmi açısından baktığımız zaman en büyük kripto para borsası olan binance finansal odaklarını dağıtmak istemediklerini söyledi. Ve bu isteğe yönelik ilk hamle ise hisse senedi hizmetini durdurmak oldu.

Binance üzerinde hisse işlemleri yapmak tarih oluyor

Binance

En büyük borsa olan Binance bugün, 14 Ekim’den sonra, yani önümüzdeki 90 gün içinde platformda hisse senedi satın alımının durdurulacağını duyurdu. Yatırımcılara, söz konusu zaman çizelgesinden önce hisse senedi token hesaplarını temizlemeleri tavsiye edildi. Binance hisse senedi tokenleri Tesla, Coinbase, Microsoft ve Apple gibi büyük isimleri içeriyordu.

“Ticari odağımızı diğer ürünlerimize ve tekliflerimize kaydırmak için Binance.com’da ki stok token desteğini azaltacağız. Bugünden itibaren, hisse senedi jetonları Binance.com’da satın alınamayacak ve Binance.com 14.10.2021 19:55 (UTC) tarihinden sonra hiçbir hisse senedi jetonunu desteklemeyecek.” Binance bunu bir blog gönderisinde duyurdu.

EEA yatırımcılarının transferleri başladı

Binance

Binance ayrıca Avrupa Ekonomi Alanı’ndaki (AEA) yatırımcıların hisse senedi fonlarını CM Equity AG web sitesine aktarabileceklerini duyurdu. CM-Equity AG, EEA ve İsviçreli yatırımcılar için hisse senedi token bakiyelerini web sitelerine aktarmalarını ve yeni portal kurulduktan sonra CM-Equity AG’ye dönüştürmeleri için imkan sağlayacak bir portal geliştiriyor. CM-Equity AG portalı, Binance hisse senedi token hizmeti tamamen kapanmadan birkaç hafta önce çalışmaya başlayacak.,

“Portalın 15.10.2021 tarihinden yaklaşık iki ila dört hafta önce açılması planlanıyor ve geçişi tamamlamak için CM-Equity AG tarafından ek KYC önlemleri de talep edilecek.”

Binance’ın Avrupa’daki sorunları

Binance

Binance her ne kadar hisse senetleri konusunda tedarikin yüklü bir kısmını Almanya’dan temin etse bile ;Diğer bir yandan, Alman finans düzenleyicisi BaFin, Binance’i regülasyonların getireceği kısıtlamalar konusunda uyarmıştı. BaFin, borsayı eyalet regülasyonlarına uymaması durumunda Binance’i düzenleyici sonuçlarla karşı karşıya kalabileceği konusunda uyardı.

Benzer şekilde, İngiltere’nin düzenleyici yetkili kurumu, Mali Davranış Otoritesi (FCA), borsada ki kripto paraları veya kripto varlık işlemlerini ve bunlar için geçerli olabilecek düzenlemeleri ve bunların nasıl pazarlandığını anlamak için Binance ile çalıştıklarını belirtti.

Binance’in başı en son Hong Kong’da belaya girdi. Binance’e regülasyon getirmek isteyen sekizinci ve sonuncu ülke olan Hong Kong’da İngiltere’nin aksine dünyanın en büyük kripto para borsası direkt yasaklandı.

Binance Hisse İşlemlerini Durdurma Kararı Aldı haberi ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!