BIMAS, TCELL, KOZAA, SISE Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay seyirle başlayan BIST-100 endeksi 1,367 seviyesine kadar yükselse de seans sonuna doğru gelen kar satışlarıyla günü 1,353 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 34.5 milyar TL olarak gerçekleşirken, endekse dahil olan 42 hisse değer kazandı, 57 hisse ise değer kaybetti. Dün gece saatlerinde 7.92 seviyelerine kadar yükselen Dolar/TL, sabah saatlerinde 7.90 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda ise yatay bir seyir izleniyor.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!aw

Küresel piyasalarda haftanın en önemli gündem maddesi olarak ECB faiz kararı takip edildi. ECB, piyasa beklentilerine paralel olarak faizde değişikliğe gitmezken, Pandemi Acil Varlık Alım Programı’nın(PEPP) miktarını 500 milyar euro artırdı TLTRO operasyonları için de şartların Haziran 2022’ye uzatıldığı ifade edildi. Genel hatlarıyla piyasa beklentisine paralel olan bu açıklama sonrasında Lagarde’ın basın toplantısı görece kötümser kalınca özellikle hisse piyasasında baskı oluştu. Euro/Dolar paritesi karar sonrasında dalgalanırken, özellikle ortak borçlanma yolunun açılması Euro’yu güçlendirdi. Öte yandan ABD’de açıklanan haftalık işsizlik başvuruları beklentilerin üzerinde gerçekleşti, enflasyon verisi ise nötr kaldı. TL varlıklar açısından takip edilen AB Liderler Zirvesi’nden yaptırım kararı çıkmadı. Doğu Akdeniz konusu sebebiyle gündeme gelen bu konuda, özellikle Almanya, İtalya, İspanya, Türkiye için geniş yaptırımlardan kaçındı. Mart ayında yeniden görüşülebilir. ABD tarafında ise 2019 yılından bu yana gündemi meşgul eden CAATSA yaptırımları konusunda haber akışı takip ediliyor. Kaynaklara dayandırılan haberlerde S400 alımları sebebiyle, Türkiye savunma sanayi odaklı yaptırımlar düşünülüyor. Daha önce Trump yaptırımları içeren bu yasayı veto etmişti ancak Temsilciler Meclisi’nin 2/3 oyla kabul etmesinin ardından yasayı onaylaması bekleniyor. Yine de 12 maddelik yaptırım listesinden 5 madde seçilecek ve daha çok kişilere yönelik yaptırımlar bekleniyor. Bu ihtimalin ardından Türkiye’den de benzer bir adım bekliyoruz. Kısa vadede bu kararların piyasa etkisini sınırlı buluyor, 2021 yılına geçerken bu gündemi arkada bırakıyor olmanın özellikle yabancı yatırımcılar açısından da avantaj yaratacağını düşünüyoruz.

BIST-100 endeksinin güne hafif negatif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste kısa vadeli 1,350 hedefimizin geçilmiş olması pozitif ancak ivme kaybı beklenebilir. Bu aşamada 1,330 destek ve kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesi olarak takip edilebilir. 1,375 ise diğer direnç seviyesidir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif negatif seyirle başlamasını bekliyoruz. Endekste kısa vadeli 1,350 hedefimizin geçilmiş olması pozitif ancak ivme kaybı beklenebilir.
 Bu aşamada 1,330 destek ve kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesi olarak takip edilebilir. 1,375 ise diğer direnç seviyesidir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratın güne hafif negatif seyir ile başlamasını bekliyoruz. Aşağı yönlü hareketlerde 1.490 ilk destek iken, 1.480 ve 1.475 diğer destek seviyeleri olarak izlenmelidir.
 Olası yukarı yönlü hareketlerde 1.510 seviyesini ilk direnç olarak takip ediyor olacağız. 1.510 aşıldığı takdirde 1.520 ve 1.535 seviyeleri direnç olarak takip edilebilir.

BIMAS, TCELL, KOZAA, SISEVakif Yatirim Hisse Onerileri – 11122020

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (11.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğreninaw

BIMAS, TCELL, KOZAA, SISE Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*