fbpx

BIMAS, SISE, ECILC, TUPRS Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yine satıcılı bir başlangıç yapan BIST-100 endeksi açılış sonrasında gelen tepki alımlarıyla günü 1,498 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 31.7 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 93 hisse değer kazandı, 6 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.38 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda negatif bir seyir izleniyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayın

Küresel hisse piyasaları bir gün önceki sert satışların ardından dün toparlanmaya çalıştı ve pozitif tarafta kapandı. Avrupa’da aşı tedariki sorunları ve ECB açıklamaları, ABD’de ise şirket bilançoları ve hisse spekülasyonları dalgalanmaya sebep olmuştu. Ancak henüz ortam tamamen sakinleşmiş değil. Gamestop ve AMC hisselerinde yaşanan dramatik hareketler sonrasında bazı aracı kurumların işlemlere kısıtlama getirmesi tartışma konusu haline geldi. Öte yandan Avrupa Birliği’nin aşı ihracatını sınırlama ihtimali piyasalar üzerinde baskı yaratmaya devam edebilir. İçeride ise dün TCMB enflasyon raporu takip edildi. Geniş katılımın görüldüğü sunum ve sonrasındaki soru-cevap kısmında, katılımcıların tatmin olduğunu gözlemledik. TCMB Başkanı Naci Ağbal, sıkı duruşun korunacağını, uzun vadeli enflasyon hedeflerine ulaşmak için de gerekenin yapılacağını ifade etti. Bu toplantı ile beraber TL benzerlerine göre güçlü kalmaya devam etti. Bugün içeride dış ticaret dengesi, ABD’de ise kişisel gelir ve tüketici güven endeksi takip edilecek. Piyasalarda dalgalanma sürebilir, bu nedenle özellikle yurtdışı piyasaların yakında takip edilmesini öneriyoruz.

BIST-100 endeksinin güne yatay açılış yapmasını bekliyoruz. Dün yaşanan tepki alımları sonrasında 1,500-1,525 ve 1,550 direnç seviyeleri iken 1,480-1,460 destek seviyeleri olarak izlenebilir. 1,480 daha kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesidir.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay açılış yapmasını bekliyoruz. Dün yaşanan tepki alımları sonrasında 1,500-1,525 ve 1,550 direnç seviyeleri iken 1,480-1,460 destek seviyeleri olarak izlenebilir.
 1,480 daha kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesidir.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne yatay açılış yapmasını bekliyoruz. Dün yaşanan tepki alımları sonrasında 1,500-1,525 ve 1,550 direnç seviyeleri iken 1,480-1,460 destek seviyeleri olarak izlenebilir.
 1,480 daha kısa vadeli pozisyonlar için zarar-kes seviyesidir.

BIMAS, SISE, ECILC, TUPRS

Kaynak: Teknik Strateji Bülten – (29.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

BIMAS, SISE, ECILC, TUPRS Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!