BIMAS, DOHOL, TCELL, SASA Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Strateji

Güne yatay başlangıç yapan BIST-100 endeksi günün geri kalanında yurtdışındaki sert satışlara paralel olarak geriledi ve günü %4.5 kayıpla 1,467 seviyesinden kapattı. İşlem hacmi 31.1 milyar TL seviyesinde gerçekleşirken, endekse dahil olan 4 hisse değer kazandı, 96 hisse ise değer kaybetti. Güne başlarken Dolar/TL 7.42 seviyesinden işlem görürken, yurtdışı vadeli piyasalarda dünkü satışların ardından hafif negatif seyir sürüyor.

İnternetten Yatırımı Ücretsiz Deneyin, Yatırım İşlemlerine Başlayınaw

Küresel piyasalar açısından dün bir çok gelişmenin aynı anda yaşandığı ve bu gelişmelerin bir süredir beklenen kar satışı ihtimaline zemin hazırladığı düşünülebilir. Avrupa tarafında gün içinde satışların sertleştiğini ardından ABD seansında da başka sebeplerle satışların devam ettiğini gözlemledik. İlk olarak AB ile aşı geliştiricisi AstraZeneca arasında anlaşma sağlanamaması ile aşı dağıtımının ötelenebileceği beklentisi piyasalarda baskı yaratırken, ECB üyesi Knot’un faiz indirimi sinyali vermesi risk algısını daha da bozdu. ABD tarafında ise bilançolar ve FED kararı takip edildi. FED toplantısı beklentilere paralel gerçekleşmesi ile gölgede kalırken, Apple, Facebook ve Tesla bilançoları fiyatlamalar üzerinde etki yarattı. Ancak ABD’de son birkaç gündür izlenen en önemli konu, Gamestop hissesinin sosyal medyada speküle edilerek fiyatının 2 katından fazla yükselmesi oldu. Özellikle bazı serbest fon ve yatırım kuruluşlarının bu hissede açık pozisyonda kalmaları, diğer hisse pozisyonlarını azaltmalarına ve endeksler üzerinde baskı oluşmasına sebep oldu. Genel olarak dünkü tüm gelişmelere bakıldığında etkinin geçici olabileceğini düşünsek de endekslerin seviyeleri ve katalizör eksikliği zayıflığı sürdürebilir. Ancak BIST-100 için hali hazırda daralan yükseliş potansiyelinin gerilemelerde arttığını ve orta-uzun vade için alım fırsatı yarattığını düşünüyoruz.

BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı bir başlangıç yapmasını bekliyoruz. Teknik olarak görünüm zayıf, dolar bazında 195, TL bazında ise 1,453 ana destek seviyeleri olarak öne çıkıyor. Kısa vadede 1,475 seviyesinden itibaren endekste aşırı satım bölgesine girildiğini ve tepki ihtimalinin arttığını düşünüyoruz. Ancak 1,500 aşılmadıkça dalgalanma sürebilir, bu nedenle temkinli olmayı öneriyoruz.

BIST-100 Teknik Yorum

 BIST-100 endeksinin güne hafif satıcılı bir başlangıç yapmasını bekliyoruz. Teknik olarak görünüm zayıf, dolar bazında 195, TL bazında ise 1,453 ana destek seviyeleri olarak öne çıkıyor.
 Kısa vadede 1,475 seviyesinden itibaren endekste aşırı satım bölgesine girildiğini ve tepki ihtimalinin arttığını düşünüyoruz. Ancak 1,500 aşılmadıkça dalgalanma sürebilir, bu nedenle temkinli olmayı öneriyoruz.

VIOP-30 Kontratı Teknik Yorum

 Kontratta açılışın ardından aşağı yönlü hareketin devamını görmemiz halinde 1.580 seviyesini ilk destek olarak takip ediyor olacağız. 1.580 altında 1.570 seviyesi diğer destek olarak izlenebilir.
 Olası yukarı yönlü hareketlerde ise 1.620 ve 1.650 seviyeleri direnç olarak izlenmelidir. Yukarı yönlü hareketin tekrar ivmelenmesi için 1.620 üzerinde kalıcılık sağlanması gerektiğini düşünüyoruz.

BIMAS, DOHOL, TCELL, SASA

Vakif Yatirim Hisse Onerileri – 28012021

Kaynak: Teknik Strateji Bülteni – (28.01.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

BIMAS, DOHOL, TCELL, SASA Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

İlk yorum yapan olun

Bir yanıt bırakın

E-posta hesabınız yayımlanmayacak.


*