fbpx

Bim Hisse Yorumu ve Pozisyon Önerisi

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Bim (BIMAS) Hisse Yorumu ve Pozisyon Önerisi: TUT

Fiyat (TL/hisse) 70,00
Hedef Fiyat (12A, TL/hisse) 72,80
Potansiyel Getiri %4

Satışların büyümeye devam etmesini bekliyoruz. 2. Çeyrekte 14milyarTL satış açıklayan Bim, yıllık %37 ve çeyreklik olarak %11 büyüme sağlamıştı. Covid-19 sonrası oluşan yeni tüketici dinamiklerine şirketin oldukça rahat uyum sağladığını söyleyebiliriz. 2Ç20’de sepet hacimlerinde %66 büyüme sağlayıp mağaza trafiğinde sadece -%15’lik bir küçülme yaşayan Bim aynı mağaza satışlarını bu çeyrekte %41 arttırmıştı. Şirketin güçlü satışlarının yılın geri kalanında büyümeye devam etmesini ve 2020T satışların 53.8milyarTL (Y/Y +%34) seviyesinde olmasını bekliyoruz. (Şirket tahmini +32%). Önümüzdeki 3 yıl için satışların yıllık bileşik büyüme oranının %22 ile devam edeceğini tahmin ediyoruz.

2. Yarıda Marjlarda normalleşme bekliyoruz. 2. Çeyrekte %9.2 FAVÖK ve %5 net kar marjı açıklayan Bim’in yılın ikinci yarısında marjlarda normalleşme yaşayacağını öngörüyoruz. Sene sonu tahminlerimizi FAVÖK marjında %8.2 ve net kar marjında %3.6 olarak güncelliyoruz. Önümüzdeki yıllar için ortalama %7.3 FAVÖK marjı bekliyoruz. Ayrıca indirgenmiş nakit akışında kullandığımız, terminal FAVÖK marjının da %7 olduğunu belirtmek isteriz.

2021’den itibaren temettü ödemeleri kaldığı yerden devam edecektir. Güçlü nakit akışı yaratımına devam edilmesine rağmen, 2019 yılı gelirlerinin temettü olarak dağıtımına getirilen düzenlemelerden dolayı, Bim 2020 yılında 303milyonTL temettü dağıtabilmiş durumda (Net karın %25’i). Önümüzdeki yıllarda Bim’in tekrar temettü verimini arttıracağını ve verimin 3 yıllık ortalama %4 seviyesinde olacağını tahmin ediyoruz. Şirketin 3 yıllık tarihsel temettü dağıtım oranı %3’tür.

Tut tavsiyemizi koruyor, hedef fiyatımızı 72.8TL olarak güncelliyoruz (Potansiyel 4%) 63.37TL olan hedef fiyatımızı 72.8TL olarak güncelliyoruz. Şirket 10.2x FD/FAVÖK çarpanından işlem görmekte olup yerel benzerlerine (SOKM 5.8x, MGROS 5.7x) göre %77 primlidir. Uluslararası benzerlerine göre de %18 primli işlem görmektedir. Sonuç olarak şirketin hedef değerine yakın bir fiyattan işlem gördüğünü düşünmekteyiz.

Kaynak: Gedik Yatırım – (12.10.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Bim Hisse Yorumu ve Pozisyon Önerisi ilk olarak Coin Otağ‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!