fbpx

AYGAZ, GOZDE, HALKB, KOZAL, MAVI, TAVHL, TKFEN Hisse Önerileri ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – 1400 bölgesinde temkinli eğilim ön planda…

Haftaya pozitif başlangıç eğilimle açılış öngördüğümüz endekste, haftalık bazda öngördüğümüz ikincil direnç bölge olan 1400 bölgesinde sınırlı bir volatilite artışı görmekteyiz.. Güne sınırlı pozitif eğilimle başlangıç öngördüğümüz endekste, kısa vadeli indikatörlerdeki aşırılaşma riski nedeniyle 1400-1410 bölgesi altında temkinli eğilimin artabileceği yönündeki düşüncemizi koruyoruz. Dolayısıyla olası olumlu açılışı takiben öngördüğümüz direnç bölgede yükselişte oluşabilecek ivme kaybına karşılık temkinli portföy tercihlerinin öne çıkabileceğini düşünüyoruz. 1380-1375 aralığı gün içi işlemler adına takip edeceğimiz destek bölge konumundayken, bu bölge altındaki kırılımlar kısa vade adına kar satışı riskini artırabilir.

Demo Hesabı Açarak Ücretsiz 100 Bin TL ile Yatırım Yapmaya Başla!

VİOP Endeks30 – Sıkışıklık yeniden ön planda…

Endeks30 Aralık vade kontratta dün kapanış 1545,75, akşam seansında kapanış ise 1552,50 bölgesinde gerçekleşti. Kontratta güne sınırlı pozitif eğilimle açılış bekliyoruz. Kısa vadede devam eden iyimserliğin korunması adına 1530 bölgesini destek olarak öngörmekteyiz. Olası pozitif açılışı takiben 1556 bölgesini ilk aşamada direnç bölge olarak öngörürken, söz konusu seviyenin aşılması halinde 1565-1571 aralığına yönelik gün içi trade alanı oluşabilir. Ancak söz konusu işlem aralığında kar satışı riskinin yeniden artmasını bekleriz. Gün içi işlemler adına izleyeceğimiz destekler 1548 ve 1530’dur. Ara destek bölge 1548 altındaki gerilemeler kısa vadede kar satışı baskısını daha da artırabilir.

AYGAZ, GOZDE, HALKB, KOZAL, MAVI, TAVHL, TKFEN

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (17.12.2020)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

Ücretsiz VİOP Eğitimine Kayıt Olun, Yatırımı Öğrenin

AYGAZ, GOZDE, HALKB, KOZAL, MAVI, TAVHL, TKFEN Hisse Önerileri ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank’da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hissebank | Hisse Öneriler - Hisse Yorumları ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!