fbpx

Avrupa’da 50,000 Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kripto Para Ödemelerini Destekleyecek!

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala
elektrikli araçlar

Önümüzdeki üç yıl içinde Avrupa genelinde 50.000 elektrikli araç şarj istasyonu, kripto para ödemelerini kabul etmeye başlayacak.

İki ödeme firması, Avrupa’daki 50.000 elektrikli araç (EV) şarj istasyonunda kripto ödemelerini kullanıma sunmak için ortaklık kurdu.

Ortaklık, İrlandalı e-ticaret ve mobil ödeme çözümleri firması HIPS Payment Group Ltd ile elektrikli araç şarj istasyonları gibi gözetime ihtiyaç duymayan ödeme sistemlerinde uzmanlaşmış İsveçli bir firma olan Vourity arasında kuruldu.

Kripto ödemelerinin şarj istasyonlarıyla entegrasyonu, Kasım 2021’den başlayarak önümüzdeki üç yıl içinde gerçekleşecek.

Firmalar henüz hangi kripto para birimlerinin destekleneceğini açıklamadı, ancak Vourity, üzerinde ETH logosu bulunan bir ödeme terminalinin görüntüsünü yayınladıktan sonra Ethereum’un muhtemelen ilklerden biri olacağına dair oldukça güçlü bir ipucu verdi. Ethereum, gelecek yıl, çevreye duyarlı Elektrikli Araç sürücüleri arasındaki herhangi bir geri tepmeyi azaltabilecek, çok daha enerji verimli Proof-of-Stake konsensüs mekanizmasına geçiyor.

Elektrikli Araçlar Hangi Kripto Para Birimlerini Kabul Edecek?

Konuyla alakalı açıklama Vourity CEO’su Hans Nottehed’den geldi. CEO’nun yaptığı açıklamada:

“Şu anda Fiat para birimlerine dönüştürülebilecek hangi kripto para birimlerini destekleyebileceğimizi değerlendiriyoruz.” bilgileri yer aldı.

Vourity'den ETH Logolu Ödeme Terminali
Vourity’den ETH Logolu Ödeme Terminali

 

Kripto para ödemeleri, Hips Merchant Protocol’ün yerel tokeni olan Merchant Token aracılığıyla blok zincirine bağlanarak Vourity’nin Elektrikli Araç şarj istasyonlarıyla entegre olacak.

Mayıs ayında HIPS Payment Group, HIPS Merchant Protocol, HIPS Merchant Protocol Gateway ve platformlarında geçerli olan Merchant Token’ını piyasaya sürmüştü.

Protokol Token, Mayıs 2021’de Ethereum ve Solana üzerine inşa edildi ve gelecekte Cardano‘ya desteğini artırmayı planlıyor.

HIPS, Mayıs ayında, “Ayrıca, neredeyse gerçek zamanlı işlem hızlarıyla birlikte, Hips Merchant Blockchain, mobil, mağaza içi veya e-ticaret olup olmadıklarına bakılmaksızın ticari işlemler için tasarlanmıştır ve ödeme kartı endüstrisinden swap konseptini kullanıyor” dedi.

Elektrikli Araçlara Kripto Para İnovasyonu

Tesla, araçlar için Bitcoin (BTC) ödemelerini kabul etme konusunda ünlü bir U dönüşü yaptı ve Elon Musk, madencilik sektörü en az %50 temiz enerjiyle güçlendirilene kadar firmanın rotasını değiştirmeyeceğini belirtti. Diğer Elektrikli Araç odaklı firmalar, “temiz” kripto madenciliği ve benimsemeyi kullanarak yenilik yapmanın yollarını aradılar.

Bu ayın başında, Kanadalı hafif Elektrikli Araç üreticisi Daymak, 2023 için, şarj olurken veya park halindeyken Bitcoin ve diğer kripto para birimlerini kazabilen bir kripto madenciliği teçhizatıyla donatılmış, yaklaşmakta olan bir Elektrikli Araç setini duyurdu.

Mart ayında, Avrupalı ​​otomobil üreticisi Fiat’ın ana şirketi Stellantis, Kiri Technologies’in KiriCoin aracılığıyla Fiat Elektrikli Araç sürücülerini kripto para biriminde ödüllendirerek bir “eko-sürüş stilini” teşvik etmek için Kiri Technologies ile ortaklık kurdu.

Aynı ay, Alman otomobil Volkswagen’in araştırma departmanı olan Volkswagen Group Innovation, açık kaynaklı enerji geçişine odaklanan kar amacı gütmeyen bir kuruluş olan Energy Web ile bir ortaklık duyurdu.

İkili, blok zinciri kullanarak elektrik şebekesinin bir parçası olarak Elektrikli Araçları ve şarj istasyonlarını kullanma yöntemlerini araştırmak için bir araya geldi.

Energy Web’in baş ticari yetkilisi Jesse Morris, Cointelegraph ile konuştu ve blok zinciri kullanarak EV’ler, şarj istasyonları ve elektrik şebekeleri arasındaki entegrasyonu izlemenin faydalarını vurguladı.

Morris, yerel şebeke tıkanıklığı zamanlarında, Volkswagen sürücülerinin kripto veya fiat olarak ödeme yaparak ücret almamaya teşvik edilebileceğini belirtti. Ek olarak, kamu hizmeti sağlayıcıları, elektrik şebekesinde aşırı üretim zamanlarında enerji depolamak için EV sürücülerine ödeme yapabilir.

Avrupa’da 50,000 Elektrikli Araç Şarj İstasyonu Kripto Para Ödemelerini Destekleyecek! yazısı ilk önce Hisse Bank üzerinde ortaya çıktı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!