fbpx

ASELS Hisse Önerileri Ve Yorumları

günlük hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

Teknik Bakış

Güne hafif pozitif eğilimle başlayan BIST-100 endeksi gün içinde dar bantta sıkışık bir seyir izlerken bankacılık endeksindeki % 1,57’lik düşüşün etkisiyle günü %0,12 düşüşle 1.555,47’den kapattı. Endeksin yükseliş eğilimini koruması için 1.537 üzerinde tutunması gerekiyor. Endeks bu seviye üzerinde tutundukça 1.566 üzerinde 1.582-1.590 aralığını hedefleyerek yükselişine devam etmesi beklenir. Endeks tarihi zirve seviyeler üzerinde yükselen hacimli kapanış yapması durumunda bir sonraki hedefi 1.620 seviyeleri olacaktır. Endeksin 1.537 seviyesini aşağı kırması durumunda ise kar satışlarının 50 GHO’nın geçtiği 1.507 seviyesi ilk hedef olmak üzere 1.480-1.491 aralığındaki fiyat boşluğunu hedefleyerek düşüşünü devam ettirmesi beklenir. Kısa vadeli teknik göstergelerdeki negatif eğilim yükseliş denemeleri oluşsa da kısa vadede kar satışı fırsatı olacağına ve kar satışlarının devam edebileceğine işaret etmektedir. Endeksin güne yükselişle başlaması beklenmektedir.

ASELS

KV= Kısa v ade olarak 1-5 günlük süreç kastedilmektedir.
KVU= Teknik Önerinin Kısa Vadeli hedefine ulaştığını ifade eder.
İZLE: Alım için hissenin takibe alınmasını gerektiğini ifade etmektedir.
STOP: Teknik önerinin Zarar-Kes sev iyesine ulaştığını göstermektedir.
GHO: Günlük Hareketli Ortalama (Üssel)
Bilgi: Alım Aralığı maksimum fayda sağlanabilecek aralığı ifade eder. Ancak piyasa koşullarına göre hisse bu aralığa gelmeden hedef bölgeye yükselişini dev am ettirebileceği göz önünde bulundurulmalıdır.

Kaynak: Şeker Yatırım Teknik Bülten – (16.03.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ASELS Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!