fbpx

ASELS, DOAS, ECILC, GOZDE, GSDHO, ISCTR, KCHOL, KOZAL, NETAS, SOKM, TKFEN, TUPRS, KRDMD Hisse Önerileri Ve Yorumları

hisse önerileri
Abone Ol
Paylaş

Bu Yazıyı Paylaş

veya linki kopyala

Uzman yatırım şirketinden önemli hisse senedi önerileri ve hisse yorumlarına aşağıdan ulaşabilirsiniz. Borsa değerlendirmesi, hedef fiyatlar ve potansiyel getiriler uzman yatırım şirketi tarafından iletilen verileri kapsamaktadır.

BİST-100 – PPK öncesinde sınırlı tepki alımları.

Yarın gerçekleşecek Para Politikası Kurulu (PPK) toplantısı öncesinde endekste kısa vadeli destek olarak değerlendirdiğimiz 1350-1340 aralığında tepki alımlarının öne çıktığını görmekteyiz. Söz konusu PPK toplantısına ilişkin olarak konsensüs beklenti herhangi bir faiz değişikliğine gidilmemesi yönünde, bu yöndeki gerçekleşmelerin ve sıkı duruş mesajlarının kısa vadede toparlanmaya sınırlı oranda katkı sağlayabileceğini düşünüyoruz. Bu paralelde 1350-1340 bölgesi destek olmak üzere oluşabilecek tepki alımlarında ilk aşamada 1390-1400 direnç bölgesine yönelim bekleriz. 1400 bölgesinin aşılması halinde ise ikincil direnç bölgeyi 1425-1450 bölgesi olarak takip edeceğiz. Bu dönemde haftalık görünümde aşırılaşma sinyalleri üreten XUSIN/XBANK görünümü paralelinde bankacılık sektöründe tepkisel yükselişler ön plana çıkabilir.

VİOP Endeks30 – Kısa vadeli destek bölge üzerinde dengelenme eğilimi.

Endeks30 Nisan vade kontratta kapanış 1432,75 seviyesinde, akşam seansında kapanış ise 1439,75 seviyesinde gerçekleşti. Kontratta yeniden olumlu görünüm yakalanması adına 1445 bölgesini direnç olarak izlemekteyiz. Güne sınırlı pozitif eğilimle başlanmasını beklediğimiz kontratta 1410-1385 seviyesini tepki alımları adına kısa vadeli destek olarak öngörmüştük, bu bölgeden gelebilecek yükseliş denemeleri adına dirençleri ise 1445 ve 1460 olarak takip etmekteyiz.

ASELS, DOAS, ECILC, GOZDE, GSDHO, ISCTR, KCHOL, KOZAL, NETAS, SOKM, TKFEN, TUPRS, KRDMD

Kaynak: Garanti BBVA Yatırım Piyasalara Bakış Bülteni – (14.04.2021)

100 bin TL ile Altından Dövize 50’den fazla ürüne yatırım yapmayı öğrenmek için tıkla.

ASELS, DOAS, ECILC, GOZDE, GSDHO, ISCTR, KCHOL, KOZAL, NETAS, SOKM, TKFEN, TUPRS, KRDMD Hisse Önerileri Ve Yorumları ilk olarak Hisse Bank‘da yayınlandı.

Bu Yazıya Tepki Ver

E-posta hesabınız yayımlanmayacak. Gerekli alanlar * ile işaretlenmişlerdir

Giriş Yap

Giriş Yap

Hisse Önerileri, Hisse Yorumları | Hisse Bank ayrıcalıklarından yararlanmak için hemen giriş yapın veya hesap oluşturun, üstelik tamamen ücretsiz!